جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۳:۵۱ | ۱۳۹۴/۰۱/۱۸
بیانیه سوئیس سرآغاز حرکتی نوین در صنعت خودروسازی کشور است
۱۳:۵۱ | ۱۳۹۴/۰۱/۱۸
اجاره خودرو
مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا:

بیانیه سوئیس سرآغاز حرکتی نوین در صنعت خودروسازی کشور است

پرشین خودرو: مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا توافق ایجاد شده در لوزان سوئیس را عاملی برای شکوفایی و رشد صنعت خودروسازی داخلی دانست.

به گزارش «پرشین خودرو»، سعید مدنی، مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا در خصوص توافق ایجاد شده ایران با گروه 5+1 گفت: شرایط ایجاد شده در اجلاس لوزان سوئیس باعث خواهد شد تا شرایط بسیار مطلوبی برای صنعت خودرو سازی کشور ایجاد شود و زحمات، همت و جدیت دولت تدبیر و امید در این زمینه واقعا بی سابقه بوده است.

وی افزود: در چند سال اخیر شرایط بسیار سختی به دلیل تحریم های ناعادلانه بین المللی در صنعت خودروسازی کشور ایجاد شده بود و اغلب کسانی که به نحوی با این حوزه فعال در ارتباط بودند از ضربه خوردن شدید این صنعت صحبت کردند، البته در سال اول این شرایط ایجاد شده بسیار سخت بود ولی متخصصان و کارشناسان ایرانی با تلاش،کوشش و همت جانانه توانستند این تهدیدهای ایجاد شده را تبدیل به فرصت کنند.

مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا تصریح کرد: با وجودی که در این شرایط تقریبا تمامی کشورهای اروپایی از همکاری با ایران ممانعت کردند و حتی شرکت های همکار خارجی با شرکت های ایرانی از ادامه همکاری اجتناب کردند ولی این توان و همت متخصصان ایرانی بود که در آن شرایط سخت توانست با وجود مشکلات متعدد در ابتدا اقدام به طراحی و ساخت قطعاتی از خودروها که از خارج تامین می شد کنند و در ادامه اقدام به طراحی و ساخت پلتفرم ایرانی برای اولین بار نمایند.

وی افزود: خودروسازان داخلی با استفاده از توان داخلی و سرلوحه قرار دادن اقتصاد مقاومتی توانستند شرایط سخت و بحران ها را پشت سر گذارند و تهدیدهای ایجاد شده را تبدیل به فرصت کنند و از این فرصتها به نحو احسن و به صورت بهینه استفاده کنند.

مدنی ضمن تقدیر از تیم مذاکره کننده هسته ای دولت تدبیر و امید گفت: تسلط و جدیت دکتر روحانی، رئیس جمهور محبوب کشورمان و تلاش های مستمر و مکرر وزیر محترم امور خارجه و تیم مذاکره کننده در ایجاد توافق باعث خواهد شد که روزهای بسیار خوبی در انتظار صنعت خودروی کشور باشد چرا که قطعا با انجام این توافق نامه و برداشتن تحریم های بین المللی کشورهای صاحب سبک و مدرن در حوزه صنعت خودروسازی مجددا خواهان همکاری با خودروسازان داخلی هستند.

وی افزود: سیاست گروه خودروسازی سایپا در این شرایط همکاری با خودروسازان بزرگ جهانی است و در صدد هستیم تا با انجام مذاکراتی با خودروسازان صاحب برند و تکنولوژی شرایط ایجاد همکاری و سرمایه گذاری مشترک با آنها را مهیا کنیم که البته با شرایط ایجاد شده دور از دسترس نخواهد بود. هرچند این موضوع قسمتی از مشکلات صنعت خودرو را حل می کند ولی نیاز است که بقیه ارکان داخلی هم در این راه به جهت حفظ صنعت داخلی حمایت مناسبی انجام دهند.

مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا خاطر نشان کرد: گروه سایپا سیاست ایجاد سبد متنوع محصولات را در شرایط تحریم ها آغاز کرده و سعی در افزایش تنوع محصولات کرده است و بر همین اساس قطعا در شرایط جدید این سیاست با قدرت و قوت بیشتر و با تعامل با خودروسازان جهانی و شرکت های اروپایی به نحو مطلوب تری دنبال می شود. این فرصتی برای شرکت هایی است که قبلا در ایران سرمایه گذاری کرده اند و در صورت فعالیت مناسب و استفاده از فرصت ایجاد شده قطعا موفق تر از بقیه شرکت های بین المللی خواهند بود هرچند برای توسعه فعالیت ها در خودروسازی منتظر نمی مانیم.

وی افزود: ساخت پلتفرم تماما ایرانی که با همکاری و مشاوره شرکت های خارجی در سال گذشته آغاز شده امسال سرعت بیشتری خواهد گرفت و در کنار این موضوع به دنبال تولید مشترک محصولات جدید در قالب همکاری با شرکت های معتبر اروپایی در گروه سایپا هستیم.

مدنی در پایان با اشاره به اینکه در دوران تحریم توان قطعه سازی داخلی بودکه صنعت خودروسازی را سر پا نگه داشت گفت: داشتن مزیتی بزرگی در کشور به واسطه وجود صنعت قطعه سازی مایه آرامش است . و تولید خودرو در هر کلاسی در گروه سایپا بر اساس داخلی سازی قطعات است و هیچ یک از برنامه های تولید خودرو در سایپا بدون اجرای طرح داخلی سازی قطعات اجرا نخواهد شد و سعی می کنیم قطعه سازان مستعد را کمک کنیم تا هرچه زودتر به توانایی ساخت قطعات خودروهای روز دنیا برسند.

برچسب ها:
مدیر عامل سایپا
نظر بینندگان
!
!
!