شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۴۰ | ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
مرسدس و نیسان پیکاپ می‌سازند
۱۲:۴۰ | ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
اجاره خودرو

مرسدس و نیسان پیکاپ می‌سازند

پرشین خودرو: دایملر همکاری با نیسان موتور برای طراحی یک پیکاپ اندازه متوسط برای مرسدس بنز را گسترش خواهد داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، پیکاپ جدید مرسدس بنز مشتریان تجاری و خصوصی در اروپا، آمریکای لاتین، استرالیا و آمریکای جنوبی را هدف می‌گیرد و در طراحی آن از مدل ان پی 300 نیسان الهام گرفته می‌شود.

دیتر زتچه، مدیرعامل دایملر اظهار کرد: ورود به بخش رو به رشد پیکاپ‌های اندازه متوسط گام مهمی برای ادامه روند رشد جهانی این خودروساز به شمار می‌رود.

وی در ادامه افزود: به لطف شراکت با اتحاد رنو-نیسان این خودروساز می‌تواند هزینه‌ها و زمان مورد نیاز برای ورود به این بخش را کاهش دهد.

مرسدس بنز اواخر ماه گذشته اعلام کرد پیکاپ اندازه متوسطی برای مشتریان خارج از آمریکای شمالی می‌سازد و وارد بخش خودروی جدیدی می‌شود که در دست برندهای ارزان قیمت‌تر است.

مرسدس، نیسان و رنو موتورها، کارخانه‌ها و معماری خودرو را از زمان قرارداد شراکتشان در سال 2010 به اشتراک گذاشته اند و از آن زمان این همکاری از سه پروژه مشترک به 13 پروژه توسعه یافته است.

نیسان پیکاپ یک تنی مرسدس بنز را در کوردوبای آرژانتین به همراه نیسان ان پی 300 و یک پیکاپ برند رنو خواهد ساخت.

بر اساس گزارش رویترز، کریستینا فرناندز، رییس جمهور آرژانتین در یک سخنرانی عمومی در بوینوس آیرس اعلام کرده بود اتحاد نیسان رنو 600 میلیون دلار در کوردوبا برای تولید پیکاپ جدید سرمایه گذاری خواهد کرد و این پروژه 1000 شغل مستقیم ایجاد می‌کند.

کارخانه بارسلونا سالانه حدود 120 هزار خودرو برای سه شریک تولید می‌کند در حالیکه کارخانه کوردوبا حدود هفت هزار خودرو تولید دارد.

به گزارش ایسنا، خودروهای پیکاپ در ماه‌های اخیر در پی کاهش قیمت بنزین محبوبیت پیدا کرده اند. سال گذشته از میان چهار خودروی پرفروش در آمریکا، سه خودرو پیکاپ بزرگ بودند که شامل فورد اف 150، شورولت سیلورادو و رم 1500 بود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مرسدس بنز
نظر بینندگان
!
!
!