یكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۴۹ | ۱۳۹۰/۰۴/۱۹
افزایش نظارت بر تاکسی ها
۱۲:۴۹ | ۱۳۹۰/۰۴/۱۹
اجاره خودرو

افزایش نظارت بر تاکسی ها

پرشین خودرو: مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: آمار گزارش تخلفات در حوزه کرایه‌های تاکسی بسیار پایین است و نظارت ها نیز نسبت به گذشته تقویت شده است.

به گزارش«پرشین خودرو» به نقل از مهر، فضل الله اسلامی، با بیان این که نظارت بر تاکسی ها همیشه وجود داشته اما این نظارت ها تقویت شده است گفت: به سه صورت بر عملکرد تاکسی ها نظارت می شود، سیستم های هوشمند و دوربین هایی که در سطح شهر وجود دارد و نظارت های خود کنترلی که خود تاکسیران ها بر عملکرد رانندگان متخلف نظارت می کنند.

خود کنترلی روش تازه نظارت بر تاکسی ها

وی ادامه داد: در جلساتی که با رانندگان تاکسی داشته ایم نوع تخلفات و قوانین به صورت حرفه ای آموزش داده شده و این رانندگان پذیرفته اند که برای آن که تخلف تعداد اندکی از رانندگان سبب سلب اعتماد از رانندگان تاکسی نشود، تخلفات را شناسایی و تذکرات لازم را در این خصوص بدهند.

اسلامی با بیان این که تخلفات جدی در خطوط تاکسیرانی وجود ندارد گفت: افسران راهنمایی و رانندگی و 150 گشت بازرسی تاکسیرانی نیز بر عملکرد تاکسی های گردشی و خطی نظارت دارند.

ناراحتی شهروندان از افزایش کرایه ها کاسته شده است

به گفته وی، تخلفات اندکی در بخش تاکسی های گردشی گزارش شده است گفت: بیشتر ناراحتی شهروندان در ابتدای افزایش قیمت ها بود که از چند و چون افزایش ها اطلاعی نداشتند زیرا مبنا را 15 درصد افزایش محاسبه می کردند در حالی که میانگین افزایش ها 15 در صد بود و در برخی خطوط کمترو در برخی بیش از این مقدار بود.

گزارش هفتگی تخلفات تاکسی به تعزیرات حکومتی

اسلامی با بیان این که افزایش قیمت ها خطوط تاکسیرانی در سایت این سازمان منتشر شده گفت: بیشتر برچسب های جدید قیمت ها نصب شده است و قیمت تاکسیمترها نیز به روز شده است و نظارت نیز تا ساعت 23 شب ادامه دارد.

وی ادامه داد: به همکارانمان در تعزیرات حکومتی اعلام کرده ایم به صورت هفتگی گزارش تخلفات را به آنها ارائه کنیم.

مشکل اصلی کرایه تاکسی ها در ترمینال ها است

اسلامی با تاکید براین که آمار تخلفات پایین است گفت: مشکلی که در حال حاضر وجود دارد قیمت تاکسی های ترمینال ها و ایستگاه قطار است زیرا مسافرانی که در ایستگاه قطار از تاکسی اسفاده می کنند دوست ندارند بر اساس تاکسیمتر کرایه پرداخت کنند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران اضافه کرد: این مسافران تمایل دارند قبل از استفاده از تاکسی نرخ کرایه قطعی را بدانند و گمان می کنند نرخ تاکسیمتر بسیار بالاتر از نرخ دریافتی رانندگان است که در واقعیت این طور نیست.

شهروندان به تاکسیمترها اعتماد ندارند

اسلامی با بیان اینکه از رانندگان تاکسی خواسته ایم برای آن که شهروندان به تاکسیمتر ها اعتماد کنند با وجود توافق قیمت از تاکسیمتر استفاده کنند گفت: در این صورت شهروندان متوجه می شوند این نرخ معادل پول مورد توافق و در برخی موارد کمتر از آن هم خواهد بود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!