چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸
پرشین خودرو
برچسب افزایش کرایه تاکسی ها نصب شد، نصب نشد؟!
۱۳:۳۵ | ۱۳۹۴/۰۱/۲۲
اجاره خودرو
تناقض گویی اعضای شورای شهر تهران؛

برچسب افزایش کرایه تاکسی ها نصب شد، نصب نشد؟!

پرشین خودرو: رئیس کمیسیون عمران شورای شهر در خصوص نرخ کرایه تاکسی‌ها گفت: پیگیری می‌کنیم تا پایان فروردین تمام برچسب‌ها نصب و نرخ کرایه تاکسی بر اساس قانون در تهران اجرایی شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، احمد دنیامالی در خصوص نرخ کرایه تاکسی در تهران گفت: متأسفانه به خاطر تورم هر ساله با این مشکل مواجه هستیم. از یک طرف باید منافع مردم و از طرف دیگر باید منافع تاکسیران در نظر گرفته شود.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر ادامه داد: به هر حال باید تعادلی بین مردم و تاکسیرانان ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه مردم معترضند که حقوق آنها زیر 15 درصد افزایش پیدا کرده است گفت: آنها می‌گویند این در حالی است که کرایه تاکسی‌ها 20 درصد افزایش پیدا کرده است.

دنیامالی بیان کرد: البته تاکسیرانان هزینه نگهداشت خودرو، سوخت و مشکلات دیگر هم دارند ما تلاش می‌کنیم تصمیماتی بگیریم تا طرفین راضی شوند.

وی به بحث مکانیزم پرداخت در تاکسی‌ها اشاره کرد و گفت: باید رویه‌ای را در نظر بگیریم که دیگر مردم پول نقد پرداخت نکنند و الکترونیکی هزینه‌های خود را پرداخت کنند.

دنیامالی با اشاره به اینکه عمده مردم با کارت‌های اعتباری فعالیت می‌کنند گفت: با این موضوع مشکل پول خرد حل می‌شود اما مشکلاتی در این زمینه وجود دارد که در حال رفع آن هستیم.

وی افزود: البته باید معضل تاکسی‌مترها هم را برطرف کنیم و یک وحدت رویه برسیم.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر در خصوص نصب برچسب‌ها بر روی تاکسی‌ها گفت: تلاش می‌کنیم سریع‌تر این کار انجام شود برخی از نرخ‌ها باید گرد شود تا مشکل پول خرد برطرف شود و پیگیری می‌کنیم تا پایان فروردین تمام برچسب‌ها نصب و نرخ کرایه تاکسی بر اساس قانون در تهران اجرایی شود.

اظهارات دنیامالی در حالی است که دیگر عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به نصب برچسب‌های نرخ‌های جدید تاکسی‌ها گفت: متأسفانه کمیسیون ماده ۵ وظایف خود را به فراموشی سپرده است.

ابوالفضل قناعتی با اشاره به اینکه از امروز نرخ‌های جدید تاکسی به صورت برچسب‌های جدید در تمامی تاکسی‌ها نصب شده است، اظهار داشت: علاوه بر نصب نرخ‌های جدید در تاکسی‌ها، تاکسیرانی اقدام به نصب تابلوهای جدید در خصوص دریافت کرایه‌ها در ایستگاه‌های تاکسی نموده است.

وی تصریح کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی رانندگان تاکسی در زمینه دریافت کرایه اضافی، این موضوع را از طریق تاکسیرانی پیگیری کنند.

حال با توجه به اظهارات متفاوت دو عضو شورای شهر تهران این سوال ایجاد می شود که کرایه تاکسی ها قانونی افزایش یافته است یا خیر؟

برچسب ها:
کرایه تاکسی
نظر بینندگان
!
!
!