پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
مرسدس در چین رکود شکنی کرد
۱۸:۱۹ | ۱۳۹۴/۰۱/۲۵

مرسدس در چین رکود شکنی کرد

پرشین خودرو: دو راننده مرسدس در جایگاه‌های اول و دوم مسابقات جایزه بزرگ اتومبیل‌رانی شانگهای شدند.

به گزارش «پرشین خودرو»، مسابقات جایزه بزرگ اتومبیل‌رانی شانگهای، سومین دور از مسابقات فرمول یک این فصل بود که در کشور چین برگزار شد. این بار نسبت به مسابقه مالزی، همان نفرات روی سکو قرار گرفتند اما جای آنها با هم عوض شد.

رقابت فراری و مرسدس جدی‌تر شده و این بار، دو راننده مرسدس در جایگاه‌های اول و دوم قرار گرفتند و رده‌های سوم و چهارم هم به فراری رسید.

«لوئیس همیلتون» با قهرمانی در شانگهای، دومین قهرمانی این فصل خود را صید کرد. هم‌تیمی او، «نیکو رزبرگ» با 0.714 ثانیه اختلاف دوم شد. «سباستین وتل» نیز جایگاه سوم را به دست آورد. در حالی که هم‌تیمی او، «کیمی رایکونن» برای دومین مسابقه پی‌درپی، چهارم شد.

«فرناندو آلونسو» که دو مسابقه نخست فصل را به همراه تیم مک لارن-هوندا از دست داده بود، در حالی به رتبه 12 رضایت داد که سه بار در این پیست قهرمان شده است. البته رکورد مایکل شوماخر با 6 پیروزی در شانگهای، دست‌نیافتنی به نظر می‌رسد.

مسابقه شانگهای، در پشت یک خودروی ایمنی به پایان رسید که به علت خرابی خودروی «مکس ورشتاپن» از تیم «تورو روسو» در دو دور آخر وارد پیست شده بود.

به گزارش موج، پس از سه مسابقه شروع فصل در استرالیا، مالزی و چین، «لوئیس همیلتون» با 68 امتیاز در رده نخست قرار دارد. سکوی دوم متعلق «سباستین فتل» از فراری با 55 امتیاز است و «نیکو رزبرگ» با 51 و «فیلیپه ماسا» از تیم ویلیامز با 30 امتیاز در رده‌های دیگر قرار دارند. در رده‌بندی تیمی هم مرسدس با 119 امتیاز پیشتاز است و فراری با 79 امتیاز و ویلیامز با 48 امتیاز در تعقیب آن است.

برچسب ها:
مرسدس بنز
نظر بینندگان
!
!
!