شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۰۵ | ۱۳۹۴/۰۱/۳۱
برندهایی که کوچ می کنند
۱۵:۰۵ | ۱۳۹۴/۰۱/۳۱
اجاره خودرو

برندهایی که کوچ می کنند

پرشین خودرو: گلدستار چینی به دنبال همکاری مشترک با برند لوتوس انگلستان است.

به گزارش «پرشین خودرو»، هر کشوری برای صنعت خودروی خود استراتژی های خاصی دارد. ظاهراً بریتانیایی ها به این نتیجه رسیده اند که عصر برندهای خودرو به سر آمده چون دیگر تعصبی برای حفظ برندهای خود ندارند. از مینی و بنتلی گرفته که به زیرمجموعه شرکت های آلمانی در آمده اند تا جاگوار و لندروور که به شرکت های هندی پیوسته اند و اکنون خبر می رسد که لوتوس هم در حال توافق با شرکت گلدستار چینی است.

شرکت گلداستار چین در حال مزاکره برای یک سرمایه گذاری مشترک (جوینت ونچر) با لوتوس انگلستان است. با این کار گلداستار چین می تواند از کوله باری از تجربه ی تاریخی لوتوس در تولید خودروهای اسپورت بهره مند شود.

این همکاری به قصد شتاب دادن تولید خودروهای اسپورت گران قیمت در چین شکل گرفته و به این ترتیب فناوری های پربازده و بسیار پیشرفته تحقیقاتی به بازار چین راه پیدا می کنند.

امسال انتظار نمی رود که رشد فروش خودرو در بازار چین مثل سابق دو رقمی باشد اما با این که سرعت رشد کم شده اما از تک و تا نیفتاده و هنوز هم خودروسازان دنیا به این بازار امید دارند.

لوتوس در سال مالی گذشته 55 درصد رشد فروش در بازار چین را تجربه کرده و به همین خاطر 36 نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش در کشور چین دایر کرده است.

به احتمال زیاد گلداستار چین علاقه زیادی دارد که با کمک گرفتن از فناوری های پیشرفته لوتوس مدل هایی با ذائقه ی بومی و به نام خود تولید کند اما حسن همکاری با برندهای شناخته شده این است که مردم به خوشنامی این نام ها اعتماد می کنند و بنابراین بهتر است که نام لوتوس در این همکاری کم رنگ و رقیق نشود.

البته خود لوتوس انگلستان هم به اهمیت حفظ نام و نشان و خوشنامی واقف است و برای همین هم سه مدل اوورا، اگزجی و الیس در مقر اصلی لوتوس یعنی هثل انگلستان تولید خواهند شد.

تا چند سال پیش لوتوس انگلستان تا احتضار پیش رفت و حداقل یک چهارم نیروهای متخصص خود را از دست داد اما از آن به بعد هر چند کُند به حیات خود ادامه داده و روند بهبود را تجربه کرده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
چین
نظر بینندگان
!
!
!