پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۲ | ۱۳۹۴/۰۲/۰۵
در جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو چه گذشت؟
۱۱:۱۲ | ۱۳۹۴/۰۲/۰۵
اجاره خودرو

در جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو چه گذشت؟

پرشین خودرو: سخنگوی شورای سیاست‌گذاری خودرو گفت: بازار خودرو ایران در رتبه‌بندی جهانی دارای جایگاه سیزدهم است که این رتبه در عرصه تیراژ تولید خودرو در حال حاضر رتبه هجدهم دنیا محسوب می‌شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، ساسان قربانی گفت: در اولین جلسه سیاست‌گذاری خودرو در سال۹۴ وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر لزوم ایجاد یک شرکت‌ صادراتی و ایجاد واحدهای طراحی ـ مهندسی مشترک، فعال شدن واحد صادرات در مجموعه‌سازان بزرگ وبرنامه‌ریزی و یافتن راهکار کیفی برای حل مشکلات را خواستار شد.

به گفته وی، نعمت‌زاده تاکید کرد که خودروسازان باید پشتیبانی خود را از قطعه‌سازان به عمل آورند تا با استفاده از تکنولوژی روز، بتوانند با برندهای جهانی مشارکت کنند.

سخنگوی شورای سیاست‌گذاری خودرو تصریح کرد: در این نشست وزیر صنعت گفت که قرارداد یکساله در هیچ قطعه‌سازی انگیزه لازم به سمت ارتقای تکنولوژی را ایجاد نمی‌کند و باید قراردادها ۳ تا ۵ ساله باشد تا سرمایه‌گذاران و صاحبان تکنولوژی انگیزه لازم را برای سرمایه‌گذاری در ایران داشته باشند.

وی گفت: وزیر صنعت معتقد است ما باید ارزش و اهمیت بازار ایران را به اندازه کشورهای دیگر بدانیم و همه ما مسوول هستیم از این بازار حراست کنیم و تولید ملی را توسعه دهیم و هیچ‌کس حق ندارد بدون دلیل منطقی و علمی این بازار را به خارجی واگذار کند.

به گفته وی، نعمت‌زاده همچنین گفته که باید بستری فراهم کنیم که صاحبان تکنولوژی روز اگر تمایل دارند از این بازار استفاده کنند و تولید را از طریق سرمایه‌گذاری مشترک در ایران انجام دهند.

در این جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرده که ما سه محور اصلی را در توسعه تولید دنبال می‌کنیم؛ اول توسعه خودروسازی و رسیدن به کلاس جهانی دوم فولاد و سوم توسعه و توانمندسازی تولید لوازم خانگی و نباید به خود اجازه دهیم قطعه‌ معیوب تولید کنیم و تا زمانی که چشم به واردات داریم صادرات محقق نخواهد شد.

به گزارش مهر، نعمت‌زاده افزوده که برای انتقال تکنولوژی و سرمایه‌گذاری به‌منظور نوسازی قطعه‌سازی، وزارتخانه آمادگی همکاری دارد و در صورت رفع تحریم ما باید اولویت اصلی‌مان صادرات باشد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!