شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۲۳ | ۱۳۹۰/۰۴/۲۱
کلی‌گویی مردم در خصوص نرخ تاکسی‌ها
۱۰:۲۳ | ۱۳۹۰/۰۴/۲۱
اجاره خودرو
از نظر مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران؛

کلی‌گویی مردم در خصوص نرخ تاکسی‌ها

پرشین‌خودرو: "نرخ کرایه‌ها اصلاح نمی‌شود" این آخرین پاسخی است که مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران می گوید و اضافه می کند که؛ ما بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران نرخ‌ها را افزایش داده‌ایم.

به گزارش«پرشین خودرو» به نقل از خبرآنلاین، فضل‌الله اسلامی در پاسخ به این پرسش که مردم معتقدند افزایش هزینه بیش از حد نصاب بوده و در برخی از خطوط بیش از 35 درصد افزایش نرخ داشته‌ایم، گفت: تعیین نرخ‌ها بر عهده شورای شهر و فرمانداری است. اگر مردم معترض هستند با شورا، فرمانداری و شهرداری مکاتبه کنند و پاسخ دریافت خواهند کرد.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در پاسخ به این پرسش که با توجه به گلایه‌مندی شهروندان از افزایش نرخ‌ها امکان اصلاح وجود دارد، گفت: امکان اصلاح نرخ‌ها نیست، شورای شهر نرخ‌ها را مصوب کرده است.

این در حالی است که دیروز صدای اعضای شورای شهر هم ازافزایش کرایه تاکسی‌ها درآمده بود "مهدی چمران" گفته بود که؛ از افزایش غیرمتعارف نرخ‌ها در برخی از خطوط تاکسیرانی گله‌مند هستیم و قرار است با تشکیل تیمی مشترک از نمایندگان سازمان تعزیرات حکومتی، استانداری، فرمانداری و شهرداری تهران عین مصوبه شورا به‌ اجرا درآید.

علیرضا دبیر عضو هیئت رئیسه شورا نیز با اشاره به مباحثی که طی روزهای اخیر مطرح شده است، گفت: بیشتر مسئولان به گونه‌ای صحبت می‌کنند که گویا مقصر اصلی افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی شورای شهر تهران بوده است این عین بی‌انصافی است چرا که شورای شهر شورای مردم است مگر رانندگان تاکسی و اتوبوسرانی غیرمردم هستند.

اما فضل‌الله اسلامی در پاسخ به این پرسش که مهدی چمران رئیس شورای شهر معتقد است در برخی از خطوط تاکسیرانی تخلفاتی در دریافت نرخ کرایه‌ها انجام می‌شود، گفت: آقای چمران بزرگ ما هستند و رفع دغدغه آنها از وظایف ماست.

وی با بیان اینکه تلاش کردیم گزارش‌هایی را که در این خصوص ارائه شده و باعث بروز گله‌مندی در سطح شهر شده را به دست آوریم، گفت: واقعیت این است، چون افزایش نرخ با مقاومت مردم روبرو شده رانندگان تاکسی در خیلی از موارد حتی مصوبه را نیز اجرا نکرده و افزایش نرخی دریافت نمی‌کنند.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران با تأکید بر این موضوع که یکی از موارد عدم پذیرش اصل افزایش نرخ کرایه‌ها از سوی شهروندان است، گفت: در حال حاضر گشت‌هایی را در نظر گرفته‌ایم تا تخلفات را گزارش کنند.

اسلامی تأکید کرد: دغدغه‌های ایجاد شده به دلیل فشارهای زیادی است که در خصوص افزایش نرخ ایجاد شده است.

البته این گفته در حالی است که حمیدرضا صارمی، معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها هم می‌گوید: "کرایه تاکسی‌ها غیرقابل تحمل شده است."

به گفته او در تاکسیرانی به طور چشمگیری تخلفات افزایش یافته است. صارمی دراین باره، گفته: در خصوص آشفتگی قیمت‌های تاکسیرانی با شهرداری مکاتبه‌ای خواهیم داشت تا وضعیت دریافت بدون ضابطه کرایه تاکسی‌ها از شهروندان مشخص شود زیرا تاکسی‌ها حق ندارند چند برابر مصوبه که توسط فرمانداری ابلاغ شده است کرایه دریافت کنند و در صورت ادامه این رویه ناچاریم از تعزیرات حکومتی بخواهیم به این مسئله ورود پیدا کند.

آنطور که معاون سازمان شهرداری‌ها برخلاف رییس سازمان تاکسیرانی می‌گوید، شکایت‌ها در حوزه کرایه‌های تاکسی بسیار زیاد است: قیمت کرایه‌های تاکسی در ترمینال‌ها و فرودگاه‌ها غیر‌قابل تحمل است. بسیاری از رانندگان قیمت‌های واقعی را دریافت می‌کنند اما تردیدی نیست که بسیاری از شهروندان از افزایش قیمت‌ها نگران و ناراحت هستند در حالیکه حمایت و کمک دولت به حمل و نقل برای رفاه شهروندان است. باید وضعیت کرایه تاکسی‌ها ساماندهی شود و نوع برنامه‌ریزی‌ها برای نظارت بر کرایه عوض شود.

اگرچه، اسلامی در پاسخ به این پرسش که چه میزان شکایت شهروندان در زمینه افزایش نرخ‌ها داشتند، گفت: کلی‌گویی می‌کنند، گزارش درست و حسابی نیامده است، اگر ریز به ریز نکات را بیان کنند حتما بررسی خواهیم کرد و با متخلفان هم برخورد می‌شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!