جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۷ | ۱۳۹۴/۰۲/۰۹
ورود خودروسازان به چرخه نوآوری و فناوری
۱۰:۳۷ | ۱۳۹۴/۰۲/۰۹
اجاره خودرو

ورود خودروسازان به چرخه نوآوری و فناوری

پرشین خودرو: معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در بازدید از ایران‌خودرو با بیان اینکه بهره‌گیری از نوآوری و فناوری در صنایع بزرگ کشور ازجمله صنعت خودروسازی ضروری است از خودروسان داخلی خواست تا وارد چرخه نوآوری و فناوری شوند.

به گزارش «پرشین خودرو»، سورنا ستاری روز گذشته درحاشیه بازدید از بخش‌های مختلف گروه صنعتی ایران خودرو، بر حضور شرکت‌های بزرگ درعرصه اقتصاد دانش‌بنیان و ورود به چرخه نوآوری و فناوری تاکید کرد و گفت: تا کارخانه‌ساز وصنعت‌ساز نشویم، نمی‌توانیم کمبودهای اساسی کشور را در زمینه صنایع گوناگون رفع کنیم.

وی با بیان اینکه صنعت خودروسازی کشور می تواند زمینه ارتباط و تعامل پژوهش و صنعت را فراهم کرده و از نوآوری پژوهشگران و دانشگاهیان در نوآوری بهره ببرد، افزود: خودروسازی یکی از مهم‌ترین حوزه‌های صنعتی خوانده می‌شود که دارای ظرفیت بسیار خوبی برای ورود نوآوری و فناوری صنعت‌ساز ایرانی است.

وی با تاکید بر ضرورت بهره‌گیری از نوآوری و فناوری در صنایع بزرگ کشور ازجمله صنعت خودروسازی عنوان کرد: متاسفانه طی سال‌های گذشته به‌دنبال تولید صنعت نبوده‌ایم و به علت فرهنگ قالب نفتی، هر صنعتی که به آن نیاز داشته‌ایم را خریداری کرده‌ایم.

به گزارش ایرنا، وی افزود: باید در نظر داشته باشیم که تا کارخانه‌ساز و صنعت‌ساز نشویم، نمی‌توانیم کمبودهای اساسی کشور را در زمینه صنایع گوناگون رفع کنیم.

سالن‌های اصلی پرس، بدنه‌سازی، موتور‌سازی، رنگ، مونتاژ نهایی و همچنین مرکز تحقیقات ایران خودرو، مهم‌ترین بخش‌های بازدید شده توسط معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و همراهان آن بود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!