شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۰۵ | ۱۳۹۴/۰۲/۱۴
بنزین‌های پتروشیمی آلوده است
۱۶:۰۵ | ۱۳۹۴/۰۲/۱۴
اجاره خودرو
سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان محیط زیست:

بنزین‌های پتروشیمی آلوده است

پرشین خودرو: در حالی‌ که کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اعلام کرد که گزارش سازمان محیط زیست درباره بنزین‌های پتروشیمی اشتباه است، سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست می‌گوید: من نمی‌دانم کمیسیون اصل ۹۰ درباره بنزین‌های آلوده چه گفته است ولی نظر سازمان هنوز این است که بنزین‌های پتروشیمی آلوده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، مسعود زندی درباره رد گزارش سازمان محیط زیست درباره آلوده بودن بنزین‌های پتروشیمی در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: پرونده بنزین پتروشیمی به نظر ما بسته شده است و ما بر اساس اعلام کتبی وزارت نفت دیگر توزیع بنزین پتروشیمی نداریم.

وی افزود: بررسی‌های 3 ماهه هم نشان می‌دهد که وضعیت بنزینی که در 6 کلانشهر کشور توزیع می‌شود مطابق با استاندارد آلایندگی هستند و میزان بنزن در حدی است که با آن بنزین پتروشیمی که توزیع می‌شد خیلی فاصله دارد.

سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به بنزین‌های وارداتی گفت: وزارت نفت درباره بنزین‌های وارداتی هم اعلام کرده که آنها مطابق با استانداردهای یورو 4 است. هم‌اکنون بخش‌عمده‌ای از بنزین‌های مصرفی در کشور توسط پالایشگاه‌های تهران، تبریز و اراک تولید می‌شود و بخش دیگری هم بنزین‌های وارداتی است.

زندی دلیل اعلام آلودگی بنزین‌های پتروشیمی از سوی سازمان حفاظت محیط زیست را اینگونه بیان کرد: ما اعتقاد داریم بنزین پتروشیمی که تولید می‌شد میزان آرماتیک و بنزن آن بالا بوده است.

وی ادامه داد: بنده در آن زمانی که بحث بنزین‌های آلوده از سوی سازمان حفاظت محیط‌ زیست مطرح شد مسئولیت نداشتم و اینکه آیا حرف‌هایشان مستند داشته یا نداشته را نمی‌دانم ولی آن چیزی که مهم است این است که سازمان حفاظت محیط زیست هم‌اکنون همان نظر گذشته را دارد و بر این موضوع که بنزین‌های پتروشیمی میزان آرماتیک و بنزن بالا دارد تاکید می‌کند.

به گزارش فارس، سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: من نمی‌دانم کمیسیون اصل 90 درباره بنزین‌های آلوده چه گفته است ولی نظر سازمان هنوز این است که بنزین‌های پتروشیمی آلوده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
پتروشیمی
نظر بینندگان
!
!
!