سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۲۴ | ۱۳۹۴/۰۲/۱۵
افزایش قربانیان سوئیچ معیوب جنرال موتورز
۱۴:۲۴ | ۱۳۹۴/۰۲/۱۵
اجاره خودرو

افزایش قربانیان سوئیچ معیوب جنرال موتورز

پرشین خودرو: جنرال موتورز تایید کرد حداقل 97 نفر در تصادفات مربوط به سوئیچ احتراق معیوب بعضی از خودروهای ساخت این شرکت کشته شده اند.

به گزارش «پرشین خودرو»، صندوق جبران خسارت مستقلی که جنرال موتورز تشکیل داده است، اعلام کرد تا جمعه گذشته 45 مورد ادعای خسارت برای قربانیان این مشکل در مرحله بررسی قرار داشتند و شمار ادعاهای خسارت تایید شده از 90 کشته در هفته پیش افزایش یافته است.

این صندوق که تحت نظارت کنت فاینبرگ قرار دارد، 4342 ادعای خسارت برای کشته‌ها و صدمات مربوط به سوئیچهای معیوب را که ممکن است به وضعیت خاموش تغییر پیدا کرده و باعث متوقف شدن خودرو و از کار افتادن کیسه‌های هوا شود، بررسی کرده است.

جنرال موتورز پیش از اینکه در فوریه سال 2014 فراخوان 2.6 میلیون خودروی دارای سوئیچ احتراق معیوب را آغاز کند، از این مشکل مطلع بود.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، این صندوق در جدیدترین آمار مورد ارایه اعلام کرد حداقل 12 مورد صدمات فلج کننده مانند ضربه مغزی یا قطع دو عضو در تصادفات مربوط به سوئیچهای معیوب تایید شده است و حداقل 167 مورد صدمات منجر به بستری شدن در بیمارستان واجد دریافت خسارت شناخته شده اند.

جنرال موتورز حداقل یک میلیون دلار برای قربانی، 300 هزار دلار برای همسر و 300 هزار دلار برای هر یک از افراد تحت سرپرستی‌اش پرداخت می‌کند. همچنین کسانیکه در تصادفات ناشی از سوئیچ معیوب مجروح شده اند، حداقل 20 هزار دلار بابت هزینه‌های درمان خسارت دریافت خواهند کرد.

این خسارت در صورتیکه پرداخت می‌شود که این افراد از شکایت علیه جنرال موتورز صرفنظر کنند.

به گزارش ایسنا، جنرال موتورز با تحقیقات وزارت دادگستری درباره سکوت طولانی این شرکت و تعلل در فراخوان خودروهای معیوب روبروست.

این خودروساز آمریکایی با بیش از 150 مورد شکایت مربوط به سوئیچ‌های معیوب که از سوی قربانیان و مالکان خودروهای قدیمی این شرکت تنظیم شده، روبروست. تنها در یک شکایت گروهی مالکان خودرو به دنبال دریافت 10 میلیارد دلار خسارت از جنرال موتورز برای کاهش ارزش و خسارت وارده به میلیون‌ها خودروی فراخوان شده هستند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
جنرال موتورز
نظر بینندگان
!
!
!