چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
توقیف تاکسی‌های متخلف
۱۰:۴۵ | ۱۳۹۰/۰۴/۲۷
اجاره خودرو

توقیف تاکسی‌های متخلف

پرشین خودرو: به رغم آنکه چندی پیش مسئولان دولتی خبر از عدم نظارت سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران بر چگونگی افزایش کرایه‌ها داده بودند، اما معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران پاسخ قاطعی در خصوص این اظهارنظرهای غیر کارشناسی داد.

به گزارش«پرشین خودرو» به نقل از تهران امروز، سید جعفر تشکری هاشمی با تاکید بر اینکه اجازه اجحاف به مسافران تاکسی را نمی‌‌دهیم، به صراحت اعلام کرد: اجازه نمی‌دهیم عده معدودی با عدم رعایت نرخ‌های مصوب خدمات و زحمات رانندگان خدوم تاکسی را زیر سوال ببرند.

به گفته معاون شهردار تهران مدیریت شهری با نظارت دقیق بر عملکرد ناوگان تاکسیرانی در مقابل هر‌گونه تخلفی در زمینه عدم رعایت کرایه‌های مصوب برخورد خواهد کرد.

نظارت مناطق 22گانه بر عملکرد تاکسی‌ها

یکی از برنامه‌های سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران تشکیل گشت‌های نظارتی با همکاری پلیس راهور تهران و سازمان تعزیرات حکومتی است.

این طرح که همزمان با اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها به صورت گسترده و با همکاری مناطق 22گانه تهران اجرایی شد،‌ توانست نظارت دقیقی بر روند افزایش کرایه‌ها از اواخر سال گذشته تاکنون داشته باشد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران نیز با تایید ادامه کار این گشت‌های نظارتی و با اشاره به اینکه با ورود دقیق به بحث کنترل کرایه‌های تاکسی با تخلفات در این زمینه به صورت قاطع برخورد می‌کنیم، می‌گوید: در این مورد کوتاه نخواهیم آمد و با هماهنگی به عمل آمده با پلیس راهور، تاکسی رانندگان متخلف توقیف می‌شود.

به این منظور علاوه بر هماهنگی با پلیس راهور دستگاه‌های نظارتی را نیز به همکاری دعوت می‌کنیم، علاوه بر این معاونت‌های حمل‌ونقل و ترافیک مناطق 22گانه تهران نیز به کمک این طرح می‌آیند.

تشکری هاشمی در ادامه صحبت‌های خود تاکید می‌کند: در حال حاضر و براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده کرایه‌های تاکسی توسط گشت‌های بازرسی تاکسیرانی به طور جدی کنترل می‌شود و هر روز گزارش عملکرد این گشت‌ها و برخورد آن‌ها با تخلفات رانندگان تاکسی در سطح شهر دریافت می‌شود.

فعالیت 150 گشت بازرسی تاکسیرانی

در حال حاضر همچنان 150 گشت نظارتی با همکاری پلیس راهور تهران بزرگ بر فعالیت تاکسی‌ها نظارت دقیق دارند.

اسلامی در این باره نیز می‌گوید: با این وجود نظارت بر عملکرد رانندگان تاکسی‌ها با استفاده از کنترل هوشمند از طریق دوربین‌های نظارت تصویری کنترل میدانی از طریق 150 گشت بازرسی تاکسیرانی با همکاری پلیس راهور و همچنین خود کنترلی از طریق نظارت رانندگان تاکسی بر کار همکاران خود تقویت شده است.

او تاکید می‌کند: سازمان تاکسیرانی نهایت تلاش خود را برای نظارت هر چه بهتر و بیشتر بر عملکرد رانندگان تاکسی و رعایت نرخ‌های مصوب به کار خواهد گرفت اما فراموش نکنیم بخشی از نارضایتی شهروندان از اصل افزایش کرایه‌هاست که برابر مصوبات مراجع قانونی بوده و متاثر از تغییرات کلی قیمت‌هاست. شفاف‌سازی قیمت‌ها بعد از حذف یارانه‌ها از جمله مشکلاتی بود که در بخش‌های مختلف مانند افزایش قیمت گاز، برق، سوخت و... اعتراضاتی را به همراه داشت.

در این میان افزایش کرایه‌ها در بخش حمل‌ونقل عمومی به دلیل تاثیر زیادی که در زندگی مردم داشته، در ابتدا اعتراضاتی را از سوی مردم به همراه داشته است اما این اعتراضات به کل موضوع افزایش قیمت‌ها بوده است. در کنار مسافران و شهروندان رانندگان تاکسی و اتوبوس و بخش خصوصی به دلیل عدم حمایت‌های دولت و افزایش قیمت در بخش‌هایی مانند تجهیزات خودرو، قیمت سوخت و... نیز اعتراضاتی داشته و دارند و حل این مشکل نیازمند مدیریت دو سویه دولت و مدیریت شهری برای کاهش این مشکلات است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران در عین حال می‌گوید: برچسب‌های جدید کرایه‌ها در تاکسی‌ها نصب و تاکسیمترها به روز شده و از شهروندان درخواست می‌کنیم در صورت مشاهده هر گونه تخلف مراتب را به گشت‌های بازرسی تاکسیرانی که در میدان‌ها و معابر شهری حضور دارند، اطلاع داده یا به شماره تلفن مرکز نظارت همگانی شهرداری تهران (1888) اعلام کنند.

نظر بینندگان
!
!
!