دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۳۲ | ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
وقتی جای صنعت و ورزش عوض می‌شود
۱۱:۳۲ | ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
اجاره خودرو

وقتی جای صنعت و ورزش عوض می‌شود

پرشین خودرو: ایران خودرو و سایپا بعد از سرمایه‌گذاری‌های زیاد در زمینه‌های مختلف غیر خودرویی، حالا در پی خرید استقلال و پرسپولیس هستند. دو باشگاه بزرگی که البته بدهی‌های بزرگی هم دارند و تیم‌های پر هزینه‌ای هستند.

به گزارش«پرشین خودرو»، این روزها جای همه چیز عوض شده است؛ ورزشکاران در عرصه سیاست فعالیت دارند و صنعتگران در عرصه ورزش؛ لیسانس ادبیات به چرخه تولید کمک می‎کند و مهندس مکانیک هم به ناوگان تاکسیرانی؛ به هر حال اینطور که از شواهد بر می آید هیچ چیز و هیچ کس سر جایش نیست.

هنوز دعوای خودروسازان با شورای رقابت بر سر قیمت‎گذاری خودرو تمام نشده است؛ همان خودروسازانی که درخواست‌های مکرر افزایش قیمت خودروهایشان حد و اندازه ندارد؛ همان‌هایی که از بدهی‌ها سخن به میان می‎آورند و خواهان افزایش قیمت به هر عنوانی هستند؛ همان خودروهایی که آوازه بی‌کیفیتشان به گوش همه رسیده است.

ایران خودرو و سایپا بعد از سرمایه‌گذاری‌های زیاد در زمینه‌های مختلف غیر خودرویی، حالا در پی خرید استقلال و پرسپولیس هستند. دو باشگاه بزرگی که البته بدهی‌های بزرگی هم دارند و تیم های پر هزینه‌ای هستند.

بهتر بود که خودروسازان به جای خرید این دو باشگاه کمی به کیفیت خودورهایشان فکر کرده و ارتقا بخشند یا اینکه حداقل دو باشگاه تحت اختیار خود، پیکان و سایپا را در جهت درستی اداره کرده و آنها را متحول سازنند.

لابد بعد از خرید این دو تیم باز هم باید شاهد افزایش قیمت خودروها باشیم چراکه هزینه‌های بالای باشگاه‎داری نیز به بهانه‌های خودروسازان اضافه می‎شود و این مردم هستند که باید جور زیاده‎خواهی مدیران این دو خودروساز را به دوش بکشند.

شاید اگر این بدهی‌ها وجود نداشت و این دو خودروساز نیز هر کدام یک تیم باشگاهی نداشتند، این پیشنهاد توجیه پذیر بود اما کدام را باید باور کرد بدهی‌ها و زیان‌دهی این دو شرکت یا پیشنهاد خرید تو تیم پر هزینه باشگاهی؟

به هر ترتیب واگذاری استقلال پرسپولیس به ایران خودرو و سایپا به ضرر مردم خواهد بود. البته این نکته را نیز نباید فراموش کرد که خود این دو شرکت نیز متضرر می‎شوند. شاید برخی از مدیران این دو شرکت به این موضوع اذعان داشته باشند که با خرید این دو تیم می‎توانند درآمدزایی کنند؛ اما این دو تیم از بدهی‌های زیادی رنج برده و خرید آنها نیز هزینه‎های هنگفتی را روی دست خودروسازان می‌گذارد.

این که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس می‎توانند منبع خوبی برای درآمد‎زایی باشند انکار‎ناپذیر است اما شاید از توان مدیران ایران خودرو و سایپا خارج باشد, حال و روز دو تیم فوتبال پیکان و سایپا به خوبی گویای ضعف مدیران ایران‎خودرو و سایپا در زمینه فوتبال است.

گزارش :عمادالدین جعفری

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
صنعتورزش
نظر بینندگان
!
!
!