شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۰۹:۳۲ | ۱۳۹۴/۰۳/۰۲
تجدیدنظر رنو درباره فعالیت در ترکیه
۰۹:۳۲ | ۱۳۹۴/۰۳/۰۲

تجدیدنظر رنو درباره فعالیت در ترکیه

پرشین خودرو: مدیر منطقه اوراسیای رنو اعلام کرد: این شرکت پس از اعتراضات کارگری که منجر به توقف تولید شده، اگر در فعالیت‌های جوینت ونچر ترک خود بی‌ثباتی ببیند، ممکن است سرمایه‌گذاری در ترکیه را مورد تجدیدنظر قرار دهد.

به گزارش «پرشین خودرو»، ژان کریستوف کاگلر اظهار کرد: ترکیه بازاری با توان رشد بالاست که رنو برای بلندمدت در آن سرمایه‌گذاری کرده و اختلافات کارگری نه‌تنها ترکیه که یک تولیدکننده بزرگ قطعات خودرو به شمار می‌رود؛ بلکه صنعت جهانی را تهدید می‌کند.

کارکنان «اویاک رنو» که یکی از بزرگ‌ترین خودروسازان ترکیه است از پنج شنبه هفته گذشته در اعتراض به شرایط اشتغال، به اعتصاب دست زده‌اند. اویاک رنو؛ سرمایه‌گذاری مشترک میان خودروساز فرانسوی رنو و صندوق بازنشستگی ارتش ترکیه (Oyak) است.

طبق آمارهای رسمی، اویاک رنو سال گذشته حدود 318 هزار خودرو تولید کرد و در بیش از 43 درصد از کل بازار سهم داشت. کارکنان Tofas که سرمایه‌گذاری مشترک میان فیات ایتالیا و کوچ هولدینگ ترکیه است و همچنین فورد اتوسان که زیرمجموعه فورد است هم اعتصاب کردند اما کارکنان Tofas پس از مذاکره با مدیریت به سر کار بازگشتند.

به گزارش دنیای اقتصاد، اعتصاب بر سر شرایط کار و دستمزد به شماری از قطعه‌سازان که در شهر بورسا - قطب صنعت خودروی ترکیه - فعالیت می‌کنند، گسترش یافته است.

برچسب ها:
رنو
نظر بینندگان
!
!
!