سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۲۱:۱۱ | ۱۳۹۴/۰۳/۰۲
باتری هیبریدی ها محبوبترین هدف سارقان!!
۲۱:۱۱ | ۱۳۹۴/۰۳/۰۲
اجاره خودرو

باتری هیبریدی ها محبوبترین هدف سارقان!!

پرشین خودرو: به نظر میرسد باتری های خودروهای هیبریدی جدیدترین هدف محبوب سارقان باشد که در عین اینکه کمتر وقت این عزیزان را صرف می نماید دارای بازدهی بالای مالی نیز است.

به گزارش «پرشین خودرو»، بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده، تویوتا پریوس هیبریدی به جدیدترین گزینه محبوب در بین سارقین بدل شده است زیرا سارقین کشف کرده اند که باتری هیبریدی این خودرو دارای ارزش بالایی برای سرقت و فروش است.

از جمله مزیت‌های سرقت باتری این خودرو هیبریدی این است که سرقت آن بسیار آسان و سریع است و در ضمن در هنگام فروش نیز دارای ارزش بالایی است.

پیشتر‌ها سارقین اقدام به دزدیدن اقلامی‌همچون مبدل کاتالیزور و یا کیسه‌های هوا می‌کردند ولی حالا پول در باتری خودروهای هیبریدی است که البته هزینه سنگینی برای تعمیر و جایگزینی برای صاحبان خودرو خواهد داشت.

البته برداشتن باتری هیبریدی چندان کار آسانی نیست و اگر حرفه ای نباشید ممکن است باتری ۲۰۰ ولتی به شما خسارات سنگینی وارد کند که البته در بازار سیاه این باتری‌های سرقتی بین ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار به فروش می‌رسد در حالی که هزینه جایگزینی آن برای صاحبان خودرو در حدود ۱۰هزار دلار است.

به گزارش خودروسازی، تویوتا به سختی در حال کاراست تا یک راهکارهای بهتر برای جلوگیری از سرقت باتری‌های محصولات هیبریدی خود بیاید.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خودرو هیبریدی
نظر بینندگان
!
!
!