شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۵۹ | ۱۳۹۴/۰۳/۱۵
درخواست شورای رقابت برای تعیین تکلیف قیمت‌گذاری خودرو به مجلس ارائه شد
۱۲:۵۹ | ۱۳۹۴/۰۳/۱۵
اجاره خودرو

درخواست شورای رقابت برای تعیین تکلیف قیمت‌گذاری خودرو به مجلس ارائه شد

پرشین خودرو: عضو ناظر شورای رقابت از ارائه درخواست این شورا در مورد تعیین تکلیف قیمت‌گذاری خودرو به مجلس خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، عیسی امامی عضو ناظر شورای رقابت اظهار داشت: طبق سیاست‌های ابلاغی اصل 44 قانون اساسی، مکانیزم شورای رقابت برای قیمت‌گذاری خودرو پیش‌بینی شده و این شورا در زمینه تعیین قیمت خودرو دارای صلاحیت شناخته شده است.

وی ادامه داد:‌ در عین حال، طبق مصوبه اخیر مجلس در مورد تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، تشخیص انحصاری بودن کالا یا خدمات و تعیین قیمت آن باید توسط شورای اقتصاد صورت گیرد که البته در این قانون نیز به موضوع رعایت سیاست‌های ابلاغی اصل 44 اشاره شده است.

امامی تصریح کرد: این مسئله به معنی آن است که قیمت‌گذاری خودرو در صلاحیت شورای رقابت باقی می‌ماند، اما در حال حاضر قیمت خودرو توسط خودروسازان تعیین می‌شود و این در وضعیتی است که عرضه و تقاضا تناسبی با یکدیگر ندارند و کیفیت خودروها نیز در حد مناسبی قرار ندارد.

وی اظهار داشت: برای رفع این ابهام، درخواست شورای رقابت جهت تعیین تکلیف این مسئله به مجلس ارائه شده تا در اداره قوانین مجلس مورد بررسی قرار گیرد و در نهایت نیز در نشست علنی و صحن مجلس مطرح شود.

به گزارش فارس، عضو ناظر شورای رقابت تأکید کرد: تا زمانی که تکلیف قیمت‌گذاری خودرو مشخص نشود، شورای رقابت اظهار نظر جدیدی در مورد قیمت خودروها نخواهد کرد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
شورای رقابت
نظر بینندگان
!
!
!