چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۰۶ | ۱۳۹۴/۰۳/۱۶
فراخوان مزدا از 2میلیون خودرو گذشت
۱۶:۰۶ | ۱۳۹۴/۰۳/۱۶
اجاره خودرو

فراخوان مزدا از 2میلیون خودرو گذشت

پرشین خودرو: خودروساز ژاپنی مزدا برای 1.6 میلیون خودروی مجهز به کیسه‌های هوای تاکاتا که در خطر ترکیدن و مصدوم کردن سرنشینان خودرو قرار دارند، فراخوان داد و شمار فراخوان جهانی خودروهایش برای این مشکل را به 2.02 میلیون دستگاه رساند.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، جدیدترین فراخوان این شرکت شامل 465 هزار خودرو در آمریکا و 76 هزار خودرو در ژاپن برای مدل سال 2003 تا 2008 است.

اعلام این خبر جدیدترین تحول در بحران فراخوان کیسه‌های هوای معیوب ساخت شرکت ژاپنی تاکاتاست. این قطعه ساز ژاپنی ماه گذشته موافقت کرد فراخوان این کیسه‌ها در آمریکا را دو برابر کرده و به حدود 34 میلیون خودرو افزایش دهد.

اقدام اخیر مزدا پس از اقدامات مشابه هوندا و خودروسازان دیگر برای گسترش فراخوان کیسه‌های هوای تاکاتا و اجابت درخواست رگولاتورهای ایمنی خودروی آمریکا انجام می‌گیرد. تاکاتا در مرکز فراخوان جهانی ده‌ها میلیون خودرو به دلیل بکارگیری کیسه‌های هوای مرگبار در ساخت آنها قرار دارد.

حداقل شش کشته در ارتباط با ترکیدن کیسه‌های هوای معیوب تایید شده است که همگی آنها در خودروهای هوندا موتور بوده اند. این کیسه‌های هوا به دلیل بکارگیری بادکننده معیوب در زمان تصادف خودرو و باز شدن، در خطر ترکیدن و پرتاب قطعات فلزی در داخل خودرو قرار دارند و تصور می‌رود خطر ترکیدن آنها در مناطق بسیار مرطوب بالاتر است.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، فراخوان مزدا در آمریکا شامل مزدا 6 مدل سال 2003 تا 2008، آر ایکس 8 مدل سال 2004 تا 2008، مزدا اسپید 6 مدل سال 2006 تا 2007 و پیکاپ مزدا بی سریز مدل سال 2004 تا 2006 می‌شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مزدا
نظر بینندگان
!
!
!