پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۰:۱۰ | ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
زیبارویان بی‌اخلاق!
۱۰:۱۰ | ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
اجاره خودرو
خودروهای چینی "آشغال" هستند؟

زیبارویان بی‌اخلاق!

پرشین خودرو: اگرچه پیش از این برخی کارشناسان از کیفیت خودروهای چینی انتقاد کرده بودند اما در جدیدترین اظهار نظر در این زمینه یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خودروهای چینی را "آشغال" دانسته است.

به گزارش «پرشین خودرو»، سال‌های 1391 و 1392 به دنبال تشدید تحریم‌ها و کاهش و توقف تولید برخی خودروهای داخلی، خودروهای چینی با استفاده از خلاء ایجاد شده در بازار توانستند جای پای خود را در بازار ایران محکم کنند.

البته گذشته از فرصت ایجاد شده ناشی از کاهش تولید خودروهای داخلی، خودروهای چینی وارد شده به ایران از چند ویژگی به‌روز بودن ظاهر و تنوع و زیبایی نیز برخوردار بودند؛ ویژگی‌هایی که هنوز هم در خودروهای پرتیراژ داخلی در حال تولید در کشور دیده نمی‌شود.

در این زمینه به دلیل همین ویژگی به‌روز بودن ظاهر و البته پایین‌تر بودن قیمت خودروهای چینی در مقایسه با خودروهای کره‌ای و اروپایی وارداتی، این خودروها مورد استقبال بخشی از جامعه مصرف‌کننده ایرانی قرار گرفتند.

با این حال برخی کارشناسان اگرچه تنوع ظاهری خودروهای چینی را از ویژگی‌های مثبت این محصولات می‌دانند اما در عین حال معتقدند که خودروهای چینی از کیفیت لازم برخوردار نبوده و تنها ظاهر مناسبی دارند.

البته نگاهی به جدول رده‌بندی کیفی خودروهای تولیدی و مونتاژی در کشور نیز نظر این کارشناسان را تائید می‌کند به‌گونه‌ای که بیشتر خودروهای چینی مونتاژی در کشور در رتبه‌های کیفی میانی و انتهایی این رده‌بندی قرار داشته و کیفیت پایینی دارند.

در این شرایط یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جدیدترین اظهار نظر در این زمینه از خودروهای چینی وارداتی به عنوان "آشغال" یاد کرده است. جلیل جعفری بنه خلخال اظهار کرده است:‌" ما از وزارت صنعت می‌خواهیم جلوی دلالان را بگیرد؛ کسانی که با واردات خودرو‌های بی‌کیفیت چینی شاسی بلند و سواری بازار را از خودرو‌های آشغال چینی پر کرده‌اند".

این عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه خودروهای بی‌کیفیت چینی خطرات جانی برای مردم دارند، خاطرنشان کرده است:" این خودروها یکسری قوطی‌های خالی هستند که درون آنها پوچ است و معلوم نیست وزارت صنعت چطور مجوز واردات به این خودروها می‌دهد، چه کسانی پشت این کار هستند و چه پول‌هایی جابجا می‌شود".

البته این نماینده مجلس شورای اسلامی پای وزیر صنعت، معدن و تجارت را به این ماجرا باز و عنوان کرده است:" نمایندگان مجلس می‌توانند با ابزار سوال و استیضاح خواستار پاسخگویی وزارت صنعت در مورد عدم جلوگیری از واردات خودروهای چینی بی‌کیفیت شوند".

به گزارش ایسنا، در این شرایط باید دید که واکنش وزارت صنعت، معدن و تجارت به چنین انتقاداتی چیست. آیا این وزارتخانه بر ظاهر جدید و به‌روز خودروهای چینی وارداتی به کشور تاکید می‌کند یا آنکه این وزارتخانه هم با کارشناسان و نمایندگان مجلس در زمینه بی‌کیفیت بودن خودروهای چینی، هم‌عقیده است؟!

برچسب ها:
خودرو چینی
نظر بینندگان
محمد حسین مطلق
vote
۰
vote
۱۳۹۴/۰۳/۱۷
خودرو های چینی پنج برابر خودرو های داخلی کیفیت و امنیت دارند مشخصه که کارخانه های داخلی اینبار خطر عدم فروش را جدی احساس کرده اند انشاالله که همینطور هم بشود تا بلکه مجبور شوند فکری به حال مردم بکنند خودرو های چینی گاها در اروپا هم خریدار دارند اما داخلی ها را در عراق میبینیم از سیستم های روز دنیا استفاده میکنند و خیلی کم مصرفند در حالی که سمند ما اندازه یک خودروی 2500 سی سی بنزین مصرف می کند !!! و هنوز هشت سوپاپ است !!!! ایمنی اون ماشین ها هم هرچه که هست در اکثر موارد بهتر از داخلی هاست مثلا مقایسه کنید لیفان و سمند را !!! دست روی کاپوت هم که بگذارید در ساده ترین مورد متوجه کیفیت بهتر فلز می شوید و ایربگ هایی که واقعا فعال می شوند ترمز های جدید و پیشرفته سیستم خنک کننده دیسک اینها در خودرو های ایرانی رویاست !!! ضمن اینکه به تازگی اکثر قطعات خودرو های داخلی از جنس چینی با کیفیت بسیار کم آن تولید می شوند !! شخصا دو دستگاه خودروی ایران خودرو رو دیدم که در 17 هزار و 22هزار کیلومتر تسمه تایم پاره کرده بودند ضمن اینکه سایپا رسما مونتاژ کننده خودرو های چینی شده !!!
!
!
!