یكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۴۰ | ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
فورد به دزدی متهم شد
۱۰:۴۰ | ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
اجاره خودرو

فورد به دزدی متهم شد

پرشین خودرو: یک شرکت نرم افزاری در تگزاس آمریکا با تنظیم یک شکایت، شرکت خودروسازی فورد موتور را به دزدی مالکیت معنوی متهم کرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، شرکت ورساتا از قاضی دادگاه منطقه ای آمریکا در تگزاس خواستار صدور حکم ممنوعیت استفاده فورد از نرم افزار اختصاصی این شرکت شد.

فورد استفاده از نرم افزار ورساتا را در سال 1998 در راستای پروسه توسعه محصول آغاز کرد و سال گذشته به قرارداد سالانه 8.45 میلیون دلاری این شرکت پایان داد و در عوض استفاده از برنامه ای را آغاز کرد که بر مبنای نرم افزار اختصاصی ورساتا تولید کرده بود.

ورساتا که درصدد دریافت میزان نامشخصی خسارت از فورد است، اعلام کرد این خودروساز در سال 2014 نرم افزاری را تولید کرد که در واقع مبتنی بر فناوری این شرکت نرم افزاری بوده است.

طبق اعلام ورساتا، نرم افزار این شرکت قطعات ناسازگار را در پیکربندی خودرو شناسایی کرده و به خودروسازان برای اجتناب از فراخوانها یا مشکلات دیگر کمک می‌کند.

لانی دیویس، وکیل ورساتا در گفت و گو با پایگاه خبری اتوموتیو نیوز اظهار کرد: آنچه فورد برای ثبت امتیاز ارایه کرده، در واقع شامل کد به سرقت رفته ورساتا بوده است.

فورد در واکنش به این شکایت، استفاده یا نقض امتیاز انحصاری فناوری ورساتا را تکذیب کرد.

به گزارش ایسنا، ورساتا از جنرال موتورز، نیسان موتور، فیات کرایسلر، تویوتا موتور، هیوندای- کیا، ولوو و جگوار به عنوان خودروسازانی نام برد که از نرم افزار این شرکت استفاده می‌کنند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
فورد
نظر بینندگان
!
!
!