جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۲:۱۶ | ۱۳۹۴/۰۳/۲۳
ارایه گزارش تخلفات واردکنندگان خودرو
۱۲:۱۶ | ۱۳۹۴/۰۳/۲۳
اجاره خودرو
تا پایان تابستان صورت می گیرد؛

ارایه گزارش تخلفات واردکنندگان خودرو

پرشین خودرو: رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از گرانی شدید برخی مدل‌ها و برندهای خودروهای خارجی از ورود کمیسیون متبوعش به این موضوع برای تهیه گزارش تخلفات واردکنندگان خودرو تا پایان فصل تابستان خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، رضا رحمانی با انتقاد از عملکرد واردکنندگان خودرو خواستار نظارت جدی‌تر وزرات صنعت، معدن و تجارت بر عملکردها در این حوزه شد و افزود: قیمت خودروهای وارداتی در کشور مبدا به اضافه هزینه‌های واردات آنها به داخل کشور نشان می‌دهد که وارد کنندگان، سودهای کلانی را روی هر دستگاه خودروی وارداتی به جیب می‌زنند؛ با بررسی برخی برندهای خودرویی این مساله اثبات شده است بنابراین لازم وزارت و صنعت، معدن و تجارت با جدیت بیشتری به این مساله ورود کند.

وی وضعیت خدمات پس از فروش خودرو و سایر کالاهای وارداتی را تاسف آور دانست و افزود: در همه کالاهای وارداتی به خصوص خودرو یا خدمات پس از فروش توسط شرکت‌های تولید کننده و وارد کننده ارائه نمی‌شود یا خدمات ارائه شده در کشور مبدا به مشتریان ایرانی داده نمی‌شود.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از ماموریت رئیس هیات تحقیق و تفحص صنعت خودرو برای بررسی فرآیند واردات خودرو خبر داد و افزود: واردکنندگان خودرو در دولت سابق با ارز مرجع خودرو وارد کردند و پس از دپو در انبارهای مختلف به قیمت ارز آزاد در بازار فروختند.

رحمانی افزود:‌ کمیسیون صنایع و معادن در حال رصد کردن و جمع آوری اطلاعات واردکنندگان عمده خودرو از گمرک و سایر مراجع رسمی هستیم که پس از نهایی شدن اطلاعات جمع آوری شده گزارش تخلفات اتفاق افتاده را رسما اعلام می‌کنیم.

نماینده مردم تبریز، فرصت تهیه گزارش کمیسیون صنایع و معادن را تا پایان تابستانی اعلام کرد و افزود: تا قبل از ارائه لایحه قانون برنامه ششم توسعه گزارش تخلفات احتمالی واردکنندگان خودرو به مجلس ارائه می‌شود.

به گزارش ایسنا، وی گران فروشی شدید شرکت‌های وارد کننده خودرو در برخی برندها و مدلها را تایید کرد و افزود: اطلاعات مستند واردکنندگان خودرو آمار ارزهای مرجع و مبادله‌ای توسط آنان را از دستگاههای مسئول دریافت کرده‌ایم، بر اساس اطلاعات اولیه گران فروشی شدید در برخی مدل‌ها و برندهای خودروهای وارداتی اثبات شده است.

برچسب ها:
واردکنندگان
نظر بینندگان
!
!
!