شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۴۴ | ۱۳۹۴/۰۳/۲۳
عاشق این خودرو خواهید شد
۱۳:۴۴ | ۱۳۹۴/۰۳/۲۳
اجاره خودرو

عاشق این خودرو خواهید شد

پرشین خودرو: این خودرو با 282 اسب بخار قدرت و فناوری های جدید در کنار ظاهر بی نظیر خود چشم هر بیننده ای را می رباید.

به گزارش «پرشین خودرو»، فورد F-150 سوپر کرو با قیمتی بیش از 60 هزار دلار و یک موتور دو توربوشارژر 3.5 لیتری V-6 به راحتی می‌تواند رقبای چهار در خود از شورولت و تویوتا را پشت‌ سر بگذارد. در همین حال، یک موتور کوچکتر نیز برای سری F-150 درنظر گرفته شده است؛ یک موتور 2.7 لیتری V-6 که می‌تواند در زیر این کاپوت این «فورد غیرآهنی» شک‌برانگیز باشد.

موتور 2.7 لیتری که از فولاد و آلومینیوم ساخته شده شده، دربین موتور پایه 282 اسب‌بخاری V-6 و موتور 5 لیتری V-8 با قدرت ۳۸۵ اسب‌بخار قرار می‌گیرد و با کمک دو توربوشارژر، قدرتی به اندازه 325 اسب‌بخار تولید می‌کند. استفاده از این موتور، نسبت به موتور پایه شش سیلندر با تنفس طبیعی تنها 795 دلار هزینه اضافی دربر دارد؛ این درحالی است که آپشن سقف آفتاب‌گیر در F-150 برابر 995 دلار است. همچنین استفاده از موتور V-8، نیاز به پرداخت 1595 دلار و موتور سطح بالای توربوی 3.5 لیتری V-6 نیاز به 1995 دلار اضافی دارد.

موتور 2.7 لیتری باعث می‌شود تا این تراک در مدت 5.7 ثانیه به سرعت 96.6 کیلومتر بر ساعت برسد و مسیر یک‌چهارم مایل را نیز در مدت 14.3 ثانیه طی کند. در نتیجه، از شتاب‌گیری 0.1 ثانیه نسبت به موتور 3.5 لیتری توربوشارژر V-6 کُندتر است و در همین حال، 0.1 ثانیه نسبت به این مدل در تست یک‌چهارم مایل سریع‌تر عمل کرده است. در نظر بگیرید هزینه‌ای را که برای داشتن آن، حداقل برای مدل «سوپرکاب» صرف می‌شود.

این مدل با وزنی به اندازه 2211 کیلوگرم، بیش از 300 کیلوگرم نسبت به مدل دوکابین مورد اشاره سبک‌تر است. این موضوع را مقایسه کنید با شورولت کلرادو که در فرم دوکابین با قدرت 305 اسب‌بخار، 136 کیلوگرم سبک‌تر بوده و در تست یک‌چهارم مایل، 1.2 ثانیه کُندتر عمل کرده است.

عدم‌ وجود درهای بزرگ در عقب به ما یادآوری می‌کند که چرا تراک‌های بزرگتر به این اندازه محبوب‌ شده‌اند. در این حالت، مجبوریم که صندلی‌ مسافر را به جلو ببریم تا سرنشین بزرگسال در عقب احساس راحتی کند. البته این فضا به اندازه چیزی که از فرم دوکابین انتظار داریم، تنگ نیست، ولی هنوز هم نمی‌توان آن را با فضای جادار هنگام داشتن یک چهار در واقعی مقایسه کرد.

کاهش وزن F-150 نسبت به سایر تراک‌های موجود در بازار، میزان ظرفیت حمل بار را به چالشی برای مهندسان شاسی بدل کرده است. این F-150 می‌تواند تا 737 کیلوگرم سرنشین و وسایل را با خود حمل کند که 36 درصد رشد در نسبت وزن بار به وزن ناخالص خودرو نشان می‌دهد. حداکثر قابلیت حمل بار در عدد 789 کیلوگرم برآورد شده که وزن کلی وسیله نقلیه در این حالت به حدود 3 تُن می‌رسد. با این نسبت وزن بارگیری‌شده به وزن بدون بار، این انتظار می‌رود که وضعیت سواری در این خودرو چندان جالب نباشد، ولی در کمال تعجب، چنین چیزی اتفاق نمیفتد. چاله‌ها و سرعت‌گیرها مشکل چندانی برای ما ایجاد نمی‌کنند و سیستم فرمان از دقت قابل‌ملاحظه‌ای برای یک تراک برخوردار است.

در همین حال، مدل 2.7 اکوبوست، وضعیت چندان مطلوبی در برآوردهای سازمان حفاظت محیط زیست آمریکا ندارد. برای این مدل، مصرف سوختی برابر 13.1 لیتر در شهر و 10.2 لیتر در جاده در هر 100 کیلومتر تخمین زده شده که البته نباید آن را به راحتی برای دنیای واقعی درنظر گرفت. در تستی که به طول بیش از هزار مایل انجام شده و شرایط مختلف رانندگی از جمله مسیرهای زمستانی، یدک‌کشی و حمل بار با آن آزموده شده، مصرف سوختی برابر 14.7 لیتر از این خودرو شاهد بوده‌ایم.

در هر صورت، رفتار و عملکرد خودرویی F-150 قابل‌ستایش است. البته برای قیمتی در حدود 43 هزار دلار که برای این مدل پرداخته می‌شود، می‌توان یک مدل V-8 از شورولت یا رام را نیز درنظر گرفت.

از ویژگی های جالب این خودرو می توان به چراغ های ال ای دی، دوربین در اطراف خودرو که به راننده اجازه می دهد به تمام نقاط خودرو دید کامل داشته باشد، اشاره کرد. این درحالی است که در کنار هر دوربین یک ال ای دی برای دید بهتر در شب تعبیه شده است. برای راحتی بیشتر در هنگام سوار و پیاده شدن زیر در خودرو پلکانی طراحی شده که با باز کردن در باز و با بستن در بسته می شود. در قست بار نیز دارای پلکان برای استفاده راحت تر است. نمایشگر کیلومترها دیجیتال بوده و به راننده اجازه انتخاب رنگ و میزان کانتراست را می دهد که یک ویژگی بسیار جالب و کار آمد است.

به گزارش موج، فنر بندی نرم و بدنه آلمینیومی سبک و قوی این خودرو در کنار دیگر ویژگی های جذاب و جدید این خودرو را به یکی از محبوب ترین پیکاپ های جهان تبدیل کرده است، بطوری که قبل از تولید این مدل بیش از 3 هزار دستگاه از آن در آمریکا به فروش رفته است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
فورد
نظر بینندگان
!
!
!