جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۱۵ | ۱۳۹۴/۰۳/۲۴
قائم مقام گیلانی سایپا را بهتر بشناسیم
۱۰:۱۵ | ۱۳۹۴/۰۳/۲۴
اجاره خودرو

قائم مقام گیلانی سایپا را بهتر بشناسیم

پرشین خودرو: عضو هیأت مدیره گروه خودروسازی سایپا و مدیرعامل شرکت مگاموتور، قائم‌مقام فنی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا شده است.

به گزارش خبرنگار «پرشین خودرو»، اکبر شمسی لاهیجانی به تازگی و با حکم مدیرعامل جدید گروه خودروسازی سایپا به عنوان قائم‌ مقام فنی مدیرعامل این گروه خودروسازی منصوب شده است.

وی که درپی تغییر و تحولات مدیریتی گروه خودروسازی سایپا، از آذر سال گذشته با ‌عنوان عضو غیرموظف به ترکیب هیأت مدیره این گروه خودروسازی راه یافته و از او به‌عنوان یکی از گزینه‌های جدی مدیریت عاملی این خودروساز 49 ساله کشور نام برده می‌شد، در فروردین سال جاری به‌عنوان مدیرعامل شرکت مگاموتور منصوب شد.

درپی انتصاب 10 روز گذشته مهدی جمالی به سمت عضو هیأت مدیره و مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا که دارای مدرک دکتری مدیریت مالی می‌باشد، انتصاب مهندس شمسی لاهیجانی به سمت قائم‌مقام فنی وی، بارقه‌های "تدبیر و امید" را در این خودروساز بحران‌زده تابانیده است.

وی متولد سال 1332 در تهران در خانواده‌ای اهل لاهیجان و دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت ایران است.

شمسی لاهیجانی از مدیران برجسته صنعت خودرو کشور با تجارب فنی و مدیریتی گسترده به‌شمار می‌آید که به‌ مدت 22 سال عضو هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت قالب‌های بزرگ صنعتی سایپا بود و با ایجاد تحول و شکوفایی این مجموعه عظیم، آن را به یکی از اصلی‌ترین شرکت‌های دانش بنیان در زمینه طراحی و ساخت قالب‌های بدنه خودرو، طراحی و ساخت ماشین‌های فرز CNC و تولید قطعات پرسی در کشور و در عرصه بین‌المللی نیز رقیبی برای قالب‌سازان مطرح اروپا مبدل کرد.

اوج توانایی مدیریتی قائم‌مقام فنی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا را می‌توان به صادرات بیش از 4 میلیون یورو قالب‌های قطعات بدنه خودروهای کپچر و رنو کلیو 4 به اروپا و صادرات ماشین‌های فرز CNC به اروپا و آسیای جنوب شرقی در شرایط بسیار سخت تحریم کشور اشاره کرد.

قائم‌مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در سال‌های 1373 تا 1376، رئیس هیأت مدیره شرکت ماشین‌سازی تبریز، مدیر صنایع خودرو سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، رئیس هیأت مدیره مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا، رئیس هیأت مدیره شرکت سایپا پرس، رئیس هیأت مدیره شرکت پلاسکو کار سایپا، عضو هیأت مدیره شرکت تولید رینگ سایپا، مدیر پروژه ماشین‌آلات مهندسی شرکت چرخشگر و عضو هیأت مدیره شرکت لوکاس تندر رشت، از جمله سوابق برجسته اجرایی شمسی لاهیجانی است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
سایپا
نظر بینندگان
!
!
!