سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۳۸ | ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
غول‌های ارزان‌قیمت
۱۱:۳۸ | ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
اجاره خودرو
بررسی تراک‌های پیکاپ ۳۰ هزار دلاری؛

غول‌های ارزان‌قیمت

پرشین خودرو: شاید بهترین خودروهای ویژه کار «تراک پیکاپ»ها باشند. اما برای خرید این خودروها هم نیازی به پرداخت هزینه بالا نیست. در ادامه فهرستی از تراک پیکاپ‌های مقرون‌به‌صرفه را معرفی می‌کنیم.

به گزارش «پرشین خودرو»، البته قیمت درج‌شده ویژه مدل‌های پایه و تک دیفرانسیل است که با هزینه کمی می‌توان آنها را به مدلی دو دیفرانسیل ارتقا داد.


نیسان «تیتان» S تک کابین
نیسان «تیتان» که با احتساب حمل، قیمتی ۳۰۷۳۵ دلاری دارد، نخستین خودرویی است که در این فهرست قرار گرفته است. این خودرو که از موتور ۸ سیلندر قدرتمندی بهره می‌برد، ۳۱۷ اسب بخار نیرو و ۵۲۲ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. مقرون‌به‌صرفه‌ترین مدل این خودرو، مدل S تک کابین با طول بار استاندارد است. اگر کابین بزرگتری می‌خواهید، باید ۲۴۲۰ دلار دیگر بپردازید، آپشن دو دیفرانسیل این خودرو هم با قیمت افزوده ۲۸۵۰ دلاری همراه است.


تویوتا «تاندرا» SR تک کابین
تویوتا «تاندرا» در تریم SR با احتساب هزینه حمل، قیمتی ۳۰ هزار دلاری دارد. مقرون به صرفه‌ترین مدل SR تک‌کابین است و قسمت بار طویلی دارد. انتخاب آپشن دوکابین، هزینه‌ای ۱۵۰ دلاری خواهد داشت. البته تویوتا قابلیت ۴×۴ و حتی بار طویل‌تر را برای این خودرو درنظر گرفته است.


جی‌ام‌سی «سیه‌را» ۱۵۰۰ تک کابین
پیکاپ حرفه‌ای نیم تنی «جی‌ام‌سی» در مدل ۴×۲ و موتور ۶ سیلندر ۳/۶ لیتری به قیمت ۲۷۸۶۵ دلار عرضه می‌شود. مدل ۴×۴ هزینه اضافی ۳۹۴۰ دلاری را درپی خواهد داشت. در شرایطی مقرون به صرفه‌ترین «سیه‌را» اسپرت، مدل تک کابین است که مدل دو کابین آن ۴۰۲۵ دلار گران‌تر است. البته اگر قسمت بار طویل‌تری می‌خواهید، باید تنها ۳۹۰ دلار دیگر پرداخت کنید.


شورولت «سیلورادو» ۱۵۰۰ تک کابین
شورولت «سیلورادو» که به‌نوعی پسرعمو «جی‌ام‌سی سیه‌را» محسوب می‌شود، تفاوت چندانی با آن ندارد و تنها ۵۰۰ دلار از آن ارزان‌تر است. مقرون به صرفه‌ترین مدل «سیلورادو» هم مدل تک کابین با قسمت بار استاندارد است. آپشن ۴×۴ این خودرو هزینه‌ای ۳۸۵۰دلاری دارد و قسمت بار طویل‌تر این خودرو ۳۹۰ دلار دیگر هزینه دارد.


فورد F-۱۵۰ XL تک کابین
فورد F۱۵۰ که در میانه این فهرست قرارگرفته، قیمتی ۲۶۹۹۵ دلاری دارد. با این مقدار پول، شما می‌توانید خودرویی تک کابین با طول بار ۱/۹۸ متری داشته باشید. این خودرو که در زیرکاپوت، موتوری ۶سیلندر و ۳/۵ لیتری دارد، ۲۸۲ اسب بخار نیرو را به چرخ‌های عقب منتقل می‌کند. اما اگر این اعداد شما را راضی نمی‌کند، می‌توانید با پرداخت ۷۹۵ یا ۱۵۹۵ دلار دیگر به ترتیب موتورهای قوی‌تر ۶سیلندر ۲/۷ لیتری EcoBoost و ۸سیلندر این خودرو را سفارش دهید. مدل ۴×۴ این خودرو هم هزینه‌ای ۴۶۴۵ دلاری درپی دارد. مدل سوپرکابین یا همان تک‌کابین با فضای بیشتر هم با پرداخت ۴۰۶۰ دلار دیگر مهیا می‌شود، درنهایت با پرداخت ۳۰۰ دلار دیگر می‌توانید از کمپانی طول بار ۲/۴۴ متری را بخواهید.


دوج «رام» ۱۵۰۰ تریدزمن
مقرون‌به‌صرفه‌ترین مدل «رام» ۱۵۰۰ «تریدزمن» نام دارد. این خودرو که سواری اسپرتی هم دارد، در مدل تک کابین و طول بار ۱/۹۵ متری تنها ۲۶۶۰۵ دلار قیمت دارد. خوشبختانه «رام» فضای بار ۲/۴۴ متری را بدون هزینه اضافه در اختیار کسانی قرار می‌دهد که به فضای بار بیشتری نیاز دارند. از سوی دیگر مدل دو کابین با طول بار ۱/۹۵ متری با ۴۲۳۵ دلار دیگر میسر می‌شود. در نهایت اگر می‌خواهید نیرو از موتوری ۶سیلندر و ۳/۶ لیتری به تمام چرخ‌ها منتقل شود، باید ۴۴۷۰ دلار دیگر پرداخت کنید.


جی‌ام‌سی «کانیون» سوپرکابین
جی‌ام‌سی «کانیون» امسال به همراه «کلرادو» معرفی شد و از تراک پیکاپ‌هایی که تا به حال نام بردیم، قیمت پایین‌تری دارد و شاید قیمت پایین‌تر این تراک جمع‌وجور نظر شما را به خود جلب کند. این «کانیون» تک‌کابین که با قیمت ۲۱۸۸۰ دلار ارائه می‌شود، فضای کابینی بیشتر از حالت معمولی و موتوری ۴سیلندر و ۲/۵ لیتری دارد. مدل دوکابین این خودرو هم درحالی ۴۲۵۰ دلار هزینه اضافی هزینه دارد که مدل ۴×۴ آن با ۶۹۸۰ دلار تحویل داده می‌شود.


تویوتا «تاکوما» سوپرکابین
درحال‌حاضر «تاکوما» در کلاس خود بهترین پیکاپ کوچک است و در نهایت رقابت برای جنرال موتورز مهیا شده است. قیمت این خودرو به «کانیون» نزدیک است. اما همچنان تفاوت ۳۰ دلاری به نفع «تاکوما» است. این خودرو تک‌کابین که فضای مناسبی دارد، مدل پایه است. اگر کابین بزرگتری می‌خواهید باید ۲۸۹۵ دلار دیگر بپردازید. سیستم تمام‌چرخ متحرک که به‌صورت آپشن ارائه می‌شود، با ۳۸۳۵ دلار دیگر روی خودرو نصب می‌شود.


شورولت «کلرادو» سوپرکابین
پیکاپ کوچک شورولت قیمتی زیر ۲۱ هزار دلار دارد و با این مقدار پول، شورولت مدلی اسپرت سوپرکابین و با قسمت بار طویل را در اختیارتان می‌گذارد. مدل دو کابین با طول بار معمولی هزینه‌ای ۴۲۱۰ دلاری و مدل دوکابین با قسمت بار طویل قیمتی ۵۷۳۰ دلاری دارد. با وجود قیمت پایین «کلرادو»، این خودرو آپشن‌های گرانقیمتی دارد، به‌طوری که مدل ۴×۴ آن هزینه ۶۷۶۵ دلاری دارد.


نیسان «فرانتیر» S تک‌کابین
نیسان که تا اینجا با «تیتان» در این فهرست حضور داشت، نماینده دیگری هم دارد. «فرانتیر» که مقرون‌به‌صرفه‌ترین خودرو این فهرست محسوب می‌شود، با هزینه حمل قیمتی ۱۸۸۷۵ دلاری دارد. این مدل اسپرت که موتوری ۴سیلندر و ۲/۵ لیتری دارد به‌صورت تک کابین با طول بار استاندارد ارائه می‌شود. اگر مدل دوکابین یا ۴×۴ این خودرو را در نظر دارید، نیسان موتور ۶سیلندر و ۴ لیتری را در اختیارتان می‌گذارد که قیمتی نزدیک به ۲۲ هزار دلار خواهد داشت.
در این میان بازار «پیکاپ‌بازان» در همه جای دنیا داغ است و به دلیل کاربری‌های مختلف، این خودروها همچنان طرفداران خاص خود را دارند. در ایران نیز پیش از این برخی پیکاپ‌ها چه در میان وارداتی‌ها و چه از سوی خودروسازان، توانستد خواسته متقاضیان این بخش را تا اندازه‌ای تامین کنند اما با محدودیت‌های به وجود آمده این خودروهای دوست‌داشتنی حضور کمتری در فهرست واردات و تولید دارند.

 

منبع: صمت

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
پیکاپ
نظر بینندگان
!
!
!