شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۵۶ | ۱۳۹۴/۰۴/۰۲
کسب رتبه یک رضایت مشتریان توسط آرین موتور
۱۳:۵۶ | ۱۳۹۴/۰۴/۰۲
اجاره خودرو
افزایش رضایت مشتریان از فروش خودروهای سواری؛

کسب رتبه یک رضایت مشتریان توسط آرین موتور

پرشین خودرو: آرین موتور پویا بالاترین شاخص رضایتمندی مشتری را کسب کرد.

به گزارش خبرنگار «پرشین خودرو»، بر اساس گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران شرکت آرین موتور پویا نماینده رسمی محصولات میتسوبیشی در ایران توانست بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان را در شش ماهه دوم سال 93 بدست آورد.
بر اساس این گزارش در بخش اطلاع رسانی و پاسخگویی آرین موتور، بخش توجه به خواسته مشتری شرکت مدیا موتورز، بخش هزینه و زمان صرف شده شرکت کرمان موتور و در بخش تحویل خودرو نیز شرکت آسان موتور توانست رتبه اول را به خود اختصاص دهد.
لازم به ذکر است که در رضایتمندی کل پس از آرین موتور شرکت کرمان موتور در جایگاه دوم قرار گرفت.
میزان رضایت مشتریان از فرآیند فروش خودروهای سواری در نیمه دوم سال 1393 نسبت به نیمه اول این سال، 6.3 درصد افزایش داشته است.
به گزارش روابط عمومی شركت بازرسی كیفیت و استاندارد ایران(ISQI)، چهاردهمین دوره متوالی اندازه گیری رضایت مشتریان از فرآیند فروش خودر‌وهای سواری مربوط به نیمه دوم سال 1393 انجام شد و در آن با 121 هزار و 923 نفر از خریداران خودرو 2134 نمایندگی 14 شركت عرضه كننده خودروی سواری كه بیش از 82 مدل خودرو را در 369 شهر كشور عرضه نموده بودند، مصاحبه گردید و میانگین رضایت مشتریان از خودروهای سواری 638 از 1000 امتیاز محاسبه شد.
براساس این نظرسنجی عمده انتقاد مطرح شده مشتریان در فرآیند فروش خودروهای سواری مربوط به «بالا بودن قیمت خودرو» می باشد كه بیش از 17درصد مشتریان به صورت مستقیم به آن اشاره كرده اند، همچنین با بررسی خصوصیات مورد نظرسنجی مشخص شد كه كمترین رضایت مشتریان مربوط به خصوصیت "رفع ایرادات احتمالی به هنگام تحویل خودرو " و بیشترین میزان رضایت مشتریان نیز در خصوص "نحوه برخورد پرسنل" بوده است.
بر اساس چهاردهمین دوره متوالی اندازه گیری رضایت مشتریان از فرآیند فروش خودر‌وهای سواری مربوط به نیمه دوم سال 1393، شركت آرین موتور پویا با افزایش 20.2 درصدی میزان رضایت در مقایسه با نیمه اول این سال، بیشترین نرخ رشد رضایت را از آن خود كرده است و خریداران میتسوبیشی در این نظرسنجی میزان رضایت خود از عملكرد این شركت را با ارایه 679 امتیاز از 1000 امتیاز نشان داده اند.
همچنین این تحقیق حاكی از آن است كه شركت های كرمان موتور و خودروسازان راین هر كدام به ترتیب با 670 و 655 امتیاز از 1000 در جایگاه دوم و سوم جدول رضایتمندی مشتریان قرار گرفتند.
با بررسی اجمالی در سهم بازار خودروهای سواری مشخص گردید90 درصد سهم بازار خودروهای سواری در اختیار دو شركت ایران خودرو و سایپا می باشد كه رضایت مشتریان دو شركت ایران خودرو و سایپا در این بازه زمانی نسبت به دوره مشابه سال قبل 5.7 درصد افزایش داشته است.
بر این اساس مشتریان ایران خودرو (با سهم بازار بیش از 53 درصد)، از 1000 امتیاز، نمره 648 را به این شركت داده اند. همچنین سایپا و پارس خودرو نیز هر كدام با 37.1 و 1.5 درصد سهم بازار خودرو كشور به ترتیب 611 و 588 امتیاز از مشتریان خود دریافت كرده اند.
این گزارش می افزاید شركت اطلس خودرو با افت15.5 درصدی بیشترین نرخ افت رضایت مشتریان در مقایسه با نیمه اول سال93 را از آن خود كرده است.

 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!