سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۸ | ۱۳۹۴/۰۴/۰۶
ساخت خودرو پرسرعت با چاپ سه بعدی
۱۰:۳۸ | ۱۳۹۴/۰۴/۰۶
اجاره خودرو

ساخت خودرو پرسرعت با چاپ سه بعدی

پرشین خودرو: شرکت Divergent Microfactories از طراحی و ساخت خودروهایی خبر داد که با استفاده از چاپگرهای سه بعدی تولید می‌شوند و سرعت بالایی دارند.شرکت Divergent Microfactories از طراحی و ساخت خودروهایی خبر داد که با استفاده از چاپگرهای سه بعدی تولید می‌شوند و سرعت بالایی دارند.

به گزارش «پرشین خودرو»، شتاب این خودرو بسیار بالاست و در عرض دو ثانیه به سرعت 96 کیلومتر در ساعت می رسد. همچنین خودروی Blade به میزان قابل توجهی از آلودگی هوا می‌کاهد و مواد به کار رفته در آن استحکام و قابلیت های خوبی برخوردارند.

کوین سینگر موسس و بنیانگذار Divergent Microfactories اظهار امیدواری کرده که ساخت این خودرو زمینه را برای تولید گسترده تر اتومبیل های پاک و سبز فراهم کند. هر چند تا تولید انبوه این خودرو هنوز راه طولانی در پیش است.

بخش اعظم مواد مورد استفاده در تولید این خودرو از جنس آلومینیوم و فیبرهای کربنی هستند. از فیبرکربنی در تولید شاسی خودرو و از آلومینیوم برای تولید بدنه و چارچوب آن استفاده شده است.

برای چاپ سه بعدی این خودرو با استفاده از چاپگرهای مربوطه به تنها چند دقیقه زمان نیاز است و وزن شاسی خودروی مذکور هم 90 درصد کمتر از خودروهای مشابه است که به شیوه سنتی تولید می شوند. در مقابل خودروی Blade مستحکم تر بوده و از دوام بیشتری هم برخوردار است. مصرف سوخت این خودرو هم در مقایسه با نمونه های مشابه کمتر است.

به گزارش فارس، اولین خودروی ساخته شده با چاپگرهای سه بعدی در جهان از موتوری دوگانه سوز با قدرت 700 اسب بخار بهره می گیرد. لذا می توان از بنزین یا گاز طبیعی برای به حرکت درآوردن آن استفاده کرد. وزن Blade هم حدود 635 کیلوگرم است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
چاپ سه بعدی
نظر بینندگان
!
!
!