شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۲۳ | ۱۳۹۴/۰۴/۱۰
جاده‌هایی که هنوز بوی مرگ می‌دهند
۱۴:۲۳ | ۱۳۹۴/۰۴/۱۰
اجاره خودرو
افزایش 2.9 درصدی تصادفات در بهار 94؛

جاده‌هایی که هنوز بوی مرگ می‌دهند

پرشین خودرو: با وجود تمام اقدامات پیشگیرانه و نظارتی که سازمان‌های مرتبط با امنیت جاده‌ها در ماه‌های گذشته برای کاهش آمار تصادفات داشته‌اند، گزارش ارائه شده از بهار امسال نشان از افزایش آمار تصادفات در جاده‌های برون‌شهری دارد.

به گزارش «پرشین خودرو»، بر مبنای آمارهای ارائه شده در آخرین جلسه کمیسیون ایمنی راه‌، در طول سه ماهه نخست امسال 13 هزار و 308 تصادف در جاده‌های کشور ثبت شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی 2.9 درصدی را نشان می‌دهد.

هرچند این رقم در قیاس با آمارهای فاجعه‌آمیز سال‌های قبل قابل قیاس نیست، اما رشد آمار کلی تصادفات آن هم در شرایطی که سال‌هاست دستگاه‌های مختلف اعم از پلیس، سازمان راهداری و سازمان‌های انسانی در تلاش‌اند با طرح‌های هماهنگ این آمار را کاهش دهند قدری خطرناک به نظر می‌رسد.

در حوزه جراحات و تلفات اما اوضاع قدری خاکستری است. در 1279 تصادف منجر به فوت در طول سه ماهه گذشته 1651 تلفات ثبت شده است که هرچند هنوز با استاندارد‌های بین‌المللی فاصله زیادی دارد، اما در قیاس با زمان مشابه سال قبل 3.2 درصد کاهش نشان می‌دهد. این رقم در حوزه تصادفات جرحی اما شکلی متفاوت دارد.

براساس این گزارش، بهار امسال 17 هزار و 798 مجروح تصادفی داشته که در قیاس با گذشته رشدی 3.5 درصدی را نشان می‌دهد، رقمی که باز هم به معنی به صدا درآمدن زنگ خطرهاست.

خبر سقوط یک هواپیما با 50 مسافر بعد از یکسال هنوز در صدر اخبار قرار دارد، اما جامعه نسبت به خبر فوت 40 برابر این تعداد مسافر در طول تنها سه ماه واکنش نشان نمی‌دهد. با وجود تمام اقدامات انجام شده جاده‌های ایران هنوز با امنیت فاصله زیادی دارند و صدای مرگ در تمام نقاط آن به گوش می‌رسد.

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
تصادف
نظر بینندگان
!
!
!