شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۲۴ | ۱۳۹۴/۰۴/۱۰
جریمه اتوبوس های ایرانی در ترکیه غیرقانونی است
۱۵:۲۴ | ۱۳۹۴/۰۴/۱۰
اجاره خودرو

جریمه اتوبوس های ایرانی در ترکیه غیرقانونی است

پرشین خودرو: مدیر کل دفتر ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از جریمه غیر قانونی هر اتوبوس ایرانی به ملبغ 1570 لیر در ترکیه خبر داد و گفت: وزارت راه و شهرسازی برای رفع این مشکل از طرف وزارت امور خارجه با سفارت ایران در آنکارا مکاتبات لازم را انجام داده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمد جواد عطرچیان در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: بر اساس قرارداد میان ترکیه و ایران در زمینه حمل و نقل، در ازای هر اتوبوس ایرانی که به ترکیه وارد می شود و یک اتوبوس ترکیه نیز باید به ایران سفر کند و این موضوعی است که در قرارداد وزارت راه ترکیه با شرکت‌های این کشور در باره با حمل و نقل مسافری با ایران ذکر شده است.

وی افزود: تعهد نداشتن شرکت‌های حمل و نقلی ترکیه موجب شده است به ازای سفر هر اتوبوس ایرانی به ترکیه، اتوبوسی از این کشور وارد ایران نشود و دولت ترکیه شرکت‌های حمل و نقلی این کشور را به علت پایبند نبودن به تعهداتشان جریمه کرده است، این شرکت‌ها نیز این جریمه را از شرکت های ایرانی دریافت می‌کنند.

عطرچیان گفت: از حدود 10 روز گذشته شرکت‌های حمل و نقل ترکیه‌ای این هزینه را از شرکت‌های ایرانی دریافت می‌کنند اما تا زمانی که شرکت ایرانی این هزینه را به حساب شرکت‌های ترکیه واریز نکند مجوز خروج اتوبوس‌های ایرانی را نمی‌دهند و رانندگان مجبور به پرداخت این مبلغ می‌کنند.

مدیر کل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: به شرکت‌های حمل و نقل ایرانی اعلام کردیم در قرارداد خود با شرکت‌های حمل و نقل ترکیه ای تجدید نظر کنند.

وی با تاکید بر اینکه این مشکل بین بخش خصوصی دو کشور به وجود آمده است، گفت: اتوبوس‌های ترکیه‌ای برای ورود به ایران مشکلی ندارند و فقط اتوبوس‌های ایرانی در این زمینه با مشکل مواجه شده اند.

عطرچیان گفت: همه اتوبوس‌ها در حال حاضر این جریمه را پرداخت نمی‌کنند چراکه برخی شرکت های حمل و نقل ایرانی در مذاکره با شرکت‌های حمل و نقل ترکیه‌ای این مشکل را رفع کرده اند اما مشکل برخی شرکت ها همچنان پابرجاست و برای رفع این مشکل در حال پیگیری هستیم.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
سازمان راهداری
نظر بینندگان
!
!
!