جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۱ | ۱۳۹۴/۰۴/۱۳
عملكرد تام 11درصد فراتر از برنامه مصوب
۱۱:۱۱ | ۱۳۹۴/۰۴/۱۳
اجاره خودرو

عملكرد تام 11درصد فراتر از برنامه مصوب

پرشین خودرو: مجمع عمومی عادی سالیانه شركت تام با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره تام، مدیران ارشد شركت ایران‌خودرو و حسابرس قانونی برگزار شد و پس از بررسی صورت‌های مالی سال گذشته، عملكرد تام 11درصد فراتر از برنامه بودجه مصوب سال 1393 تصویب شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، بدین ترتیب تام كماكان رتبه خود را در جمع شركت‌های سودده گروه صنعتی ایران‌خودرو حفظ كرد.

علی‌رغم این كه سال 93 برای پیمانكاران بزرگ سال پرچالشی به لحاظ توقف پروژه‌ها و نقدینگی بود ولی تام توانست با افزایش هفت درصدی در درآمد نسبت به سال 92، كار خود را در سال مالی گذشته به پایان برساند.

اعوانی مدیرعامل تام به تشریح وضعیت تام در سال گذشته پرداخت و گفت: سال گذشته محدودیت‌های مالی و نقدینگی كارفرمایان، پیشرفت پروژه‌های جاری شركت را با مشكل مواجه كرد. این در حالی است كه شركت تام هم اكنون توان اجرا و مدیریت بیش از 500 میلیارد تومان پروژه در سال را نیز دارد.

وی خاطرنشان كرد: عمده پروژه‌های عمرانی و ملی شركت به صورت پیمان‌های EPC تعریف شده كه بحث تامین مالی آن بر عهده كارفرماهاست و ناگزیر محدودیت‌ها از همین جا شروع می‌شود بنابراین تام امسال در حوزه تامین مالی پروژه‌ها نیز در پروژه‌های مهم كه دارای پیشرفت قابل توجهی هستند و بعضا رو به اتمام می باشند، نیز وارد شده و قرار است برخی از پروژه‌های خود را از طریق فاینانس انجام و به اتمام برساند.

وی با اشاره به برنامه سال آینده نیز خاطرنشان كرد: در حوزه مالی افزایش حداقل 10درصدی در درآمد شركت در برنامه سال 1394 قرار دارد همچنین توسعه مكانیزم های زیرساختهای مدیریت و اولویت بندی نقدینگی، نظارت بیشتر بر عملكرد شركت‌های تابعه، نگهداشت و ارتقای رتبه‌های پیمانكاری، توسعه فعالیت‌های صادراتی، توسعه و بهبود شاخص‌های مدیریت هزینه، كیفیت و زمان در سبد پروژه‌های شركت و پیش بینی حضور در سه هزار میلیارد تومان مناقصه و فرصت‌های حاضر در بازارهای كسب و كار از دیگر برنامه‌های تام برای سال آینده محسوب می‌شوند.

لازم به ذكر است هم اكنون 30درصد فعالیت‌های تام را حوزه خودرو و 70درصد باقی‌مانده را حوزه‌های معدنی، نفتی، نیرو و تاسیسات، ریلی و كنترل و ابزار دقیق تشكیل می‌دهد و جزو معدود شركت‌های ایران‌خودرو بوده كه درآمد خارج از صنعت خودرو دارد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
تام ایران خودرو
نظر بینندگان
!
!
!