دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۰۲ | ۱۳۹۴/۰۴/۱۳
رقابت لهستان و اسلواکی برای جگوار
۱۴:۰۲ | ۱۳۹۴/۰۴/۱۳
اجاره خودرو

رقابت لهستان و اسلواکی برای جگوار

پرشین خودرو: جگوار لندروور قصد توسعه پایگاه تولیدش را دارد و لهستان یکی از اصلی‌ترین گزینه‌ها برای این سرمایه گذاری به ارزش بیش از 1.85 میلیارد دلار است.

به گزارش «پرشین خودرو»، معاون نخست وزیر لهستان در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد این کشور سرگرم مذاکره درباره بزرگترین سرمایه گذاری در صنعت تولید خودرو است و ششمین دور مذاکرات روز دوشنبه هفته جاری با تاتا موتورز که شرکت مادر جگوار لندروور است، صورت خواهد گرفت.

این خودروساز انگلیسی در ایمیلی به بلومبرگ اعلام کرد در حال بررسی فرصتها در سراسر جهان برای افزایش تولید جهانی درآینده است و در حالیکه اروپا گزینه جذابی به شمار می‌رود اما تنها یکی از مکانهای موردنظر است.

جگوار لندروور که یک خودروساز لوکس است، درصدد افزودن مدلهای کم هزینه‌تری مانند مانند سدان جگوار XE و دیسکاوری اسپورت لندروور است تا توان رقابتش را در برابر برندهای لوکس بزرگتری مانند ب ام و افزایش دهد.

بر اساس گزارش نسخه لهستانی نیوزویک، این خودروساز لهستان و اسلواکی را به عنوان مکانهای احتمالی برای کارخانه جدیدش در نظر گرفته و کراکوف در جنوب لهستان اصلی‌ترین گزینه‌ است.

لهستان با اسلواکی برای فراهم کردن مکان این کارخانه که قرار است تولیدش در سال 2019 آغاز شود و حداکثر 35000 خودرو در سال تولید خواهد کرد، رقابت دارد. مجموع سرمایه گذاری این پروژه بیش از هفت میلیارد زلوتی (1.85 میلیارد دلار) برآورد شده است.

طبق اعلام گروه تجاری صنعت خودرو VDA، هزینه نیروی کار خودرو در لهستان 8.79 یورو در ساعت در مقایسه با 10.57 یورو در اسلواکی و 25.31 یورو در انگلیس است.

به گزارش ایسنا، جگوار لندروور که سدانهای لوکس جگوار و شاسی بلندهای لندروور را تولید می‌کند، اکتبر گذشته کارخانه ای با ظرفیت تولید سالانه 130 هزار خودرو در چین گشود که نخستین کارخانه این شرکت در خارج از انگلیس بود. این شرکت یک کارخانه هم در برزیل می‌سازد که سال 2016 راه اندازی خواهد شد و در نظر دارد در مکزیک هم تولید داشته باشد.

خودروسازانی که در لهستان کارخانه دارند، شامل فیات کرایسلر اتوموبیل و اوپل هستند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
جگوار
نظر بینندگان
!
!
!