پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۵۵ | ۱۳۹۴/۰۴/۲۴
«ون» بنزینی می آید
۱۳:۵۵ | ۱۳۹۴/۰۴/۲۴
اجاره خودرو
94، سال خروج كامل از ركود ایران خودرودیزل؛

«ون» بنزینی می آید

پرشین خودرو: مجامع عمومی عادی سالیانه و فوق‌العاده ایران‌خودرو دیزل با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره، مدیران ارشد، حسابرس قانونی و بیش از 75 درصد سهامداران این شركت در سالن اجتماعات ساپكو برگزار شد.

به گزارش خبرنگار «پرشین خودرو»، غلامرضا رزازی مدیرعامل شركت ایران ‌خودرودیزل، نخستین سخنران این مجمع بود كه به بررسی اوضاع فعلی شركت و برنامه‌های پیش‌روی آن پرداخت.

وی یادآور شد: ایران ‌خودرودیزل با ظرفیت تولیدی بالغ ‌بر 35 هزار دستگاه خودرو سنگین در انواع مختلف كامیون و خودروهای مسافری همچون اتوبوس و مینی‌بوس و ون، به ‌تنهایی می‌تواند نیاز كل كشور را در خصوص خودروهای سنگین تأمین كند.

مدیرعامل شركت ایران خودرودیزل با اشاره به برنامه‌های پیش ‌روی شركت در سال جاری افزود: تنوع زیاد محصولات از اهداف شركت بوده و این تنوع در حال شکل‌ گیری مجدد و حركتی تازه‌ است.

وی با اشاره به اینكه در دو سه سال گذشته به دلیل تحریم‌هایی كه به كشور اعمال شد کارخانه‌های خودروسازی و همین‌طور ایران‌ خودرودیزل دچار مشكلاتی در روابط خود با شرکت‌های خارجی طرف قرارداد شدند، تاكید كرد: این مشكلات ایران خودرودیزل را به طراحی محصولات در داخل شركت و استفاده از توان مهندسی موجود سوق داد و تلاش بزرگی را از آغاز این كار به ثبت رساند كه در سال 93 با تولید مینی‌بوس آرین و راه‌اندازی خط تولید آن به بار نشست و با تولید دیگر محصولاتی همچون كامیونت آرنا و اتوبوس‌های 12 و 18 متری تكمیل خواهد شد.

رزازی اضافه کرد: زنجیره محصولات شركت ایران‌خودرو دیزل همچون سابق كامل خواهد بود و تمام محصولات بنا بر نیاز بازار در دسترس متقاضیان و مشتریان قرار می‌گیرد. شركت در هر سرفصل تنوعی را در زمینهٔ تولید خواهد داشت و محصولات جدیدی را كه در حال طراحی است به ‌تدریج وارد بازار خواهد كرد.

مدیرعامل ایران ‌خودرودیزل با تاكید بر افزایش تولیدات با برند این شرکت برای ایمن ماندن از مسائل سیاسی همچون تحریم، تاكید كرد كه درعین‌ حال به دنبال بهبود فضای بین‌المللی و شرایطی كه در حال شکل‌گیری است، همگام با تولید محصولات با برند ایران خودرو دیزل، زمینه‌سازی برای همكاری با همكاران سنتی خود مانند شركت دایملر و هیوندای را نیز پیگیری كرده‌ایم و در این خصوص ارتباط با شركت دایملر از یک سال پیش آغاز شده و محصول اكسور هم ‌اكنون در ردیف تولیدات شركت قرار دارد و در عین حال برای آغاز مجدد همكاری با شركت هیوندای مقدمات كار فراهم‌ شده است.

وی در خصوص همكاری شركت با شركای چینی افزود: با همكاران چینی خود نیز رابطه گسترده‌ای را داریم كه در سال گذشته و سال جاری بیشترین همكاری با شركت فوتون و در زمینهٔ كامیون كشنده، پیكاپ، ون و محصولات دیگر صورت گرفته كه همگی محصولات آماده تحویل بوده و یا وارد بازار شده‌ است. در خصوص تولید محصول اتوبوس نیز با شركت یوتونگ چین همکاری‌هایی داشتیم كه امسال در كنار دیگر تولیدات، این محصول نیز به بازار عرضه خواهد شد و با دو شركت چینی دیگر هم در حال باز تعریف همكاری و تعامل هستیم.

مدیرعامل ایران‌خودرو دیزل بیان کرد: این شركت با وجود تحریم‌ها و سایر مشكلات اقتصادی و شرایط محیطی در تولید كل خودروهای تجاری كشور در سال گذشته به رقمی در حدود 22 هزار دستگاه رسید كه شركت ایران خودرو دیزل از نظر تولید سهم 15 درصدی و از بابت ارزش تولید، سهم 18 درصدی را به خود اختصاص داد.

رزازی در ادامه با اشاره به بازار صادراتی این شركت اضافه كرد: در زمینهٔ صادرات در سال گذشته، شركت توانست صادرات خود را به ساحل‌عاج آغاز کند و فروش كامیونت و یك نوع كشنده را نیز به این كشور آغاز کردیم. فعال کرد‌ن دوباره نماینده بازاریابی شركت در كشور امارات و استقرار نمایندگی در كشور عراق از دیگر اهدافی است كه امید می‌رود بازار خوبی را برای شركت به ارمغان بیاورد.

به گفته وی، درزمینهٔ مینی‌بوس و كامیونت و كامیون در کشور عمان نیز نماینده محلی را مستقر كردیم كه با این روند پیش‌بینی 3 تا 4 برابری صادرات نسبت به پارسال را خواهیم داشت. در حال حاضر نیز قرارداد صادرات 200 دستگاه كامیونت آرنا به كشور سوریه در دست اقدام است.

رزازی همچنین با اشاره به افزایش كیفیت محصولات شركت به كاهش نمرات منفی محصولاتی همچون كامیون واگن‌هود و صدرنشینی كامیون كشنده اكسور و پیكاپ شركت ایران خودرودیزل در جدول كیفی محصولات اشاره و در زمینه خدمات پس از فروش نیز اظهار کرد: شركت گواه در سه سال گذشته موفق شد رتبه كیفی خود را از رتبه 5 به 2 ارتقا بدهد و امید می‌رود بنا بر كارهای انجام‌ شده، شرایط خدمات پس از فروش را نسبت به سال گذشته باز هم بهبود بخشیم.

مدیرعامل شركت ایران خودرودیزل با اشاره به برنامه تولید شركت در سال 1394 اعلام كرد: در سال 93 توانستیم به تولیدی در حدود 3333 دستگاه انواع خودرو تجاری برسیم كه نسبت به سال 92 به رشد 31 درصدی رسیدیم اما ظرفیت شركت بسیار بالاتر از این مقدار است و پیش‌بینی لازم برای تولید 6060 دستگاه تولید در سال 1394 انجام شده كه در صورت محقق شدن، شاهد جهش خوبی در این زمینه خواهیم بود.

وی در ادامه با اشاره به محصولات جدید عرضه شده در سال 1394 افزود: در سال 93 سه محصول جدید وارد بازار شد و آغاز تولید كشنده فوتون را در برنامه قرار دادیم كه در همین راستا مجوزهای شماره‌گذاری آن نیز دریافت شد. در سال جاری نیز شاهد آغاز تولید مینی‌بوس آرین و شماره‌گذاری و تحویل آن به مشتریان بودیم كه این محصول با سهم بالای 75 درصد ساخت داخل در شركت ایران خودرو دیزل تولید می‌شود.

رزازی ادامه داد: ون بنزینی هم به ‌زودی در مرحله تولید قرار خواهد گرفت و واحد تحقیق و توسعه تولید ون پایه گازسوز را در دستور كار خود قرار داده و با توجه به تقاضا، پیش‌بینی می‌شود تولید این خودرو بیش از چندین هزار دستگاه در برنامه شركت گنجانده شود. در خصوص تولید كاربری محصولات نیز ما شاهد تحویل خودرو پیكاپ با كاربری پولرسان به یكی از بانك‌ها بودیم كه با توجه به استقبال صورت گرفته در حال مذاكره برای افزایش همكاری با سایر موسسات مالی در این خصوص هستیم.

مدیرعامل شركت ایران خودرو دیزل در ادامه با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در واحد فروش شامل انعقاد قرارداد تامین 285 دستگاه اتوبوس 12 متری شهرداری شیراز، تامین 100 دستگاه اتوبوس برای شهرداری مشهد و قرارداد تامین 800 دستگاه آمبولانس وزارت بهداشت با تاكید بر لزوم پویایی هرچه بیشتر در شركت، گفت: شركت در زمینه وصول مطالبات معوقه خود تلاش بسیاری انجام داده كه منجر به وصول 32 میلیارد تومان به عنوان بخشی از مطالبات و جرائم دیركرد آنها شده و برنامه‌ریزی لازم برای وصول 54 میلیارد تومان دیگردر سال 1394 انجام شده است.

وی در پایان با آرزوی تحقق برنامه‌های شركت و تولید دو برابری نسبت به سال گذشته، سال 94 را با توجه به تدابیر دولت تدبیر و امید، سال خروج كامل از ركود دانست و دستیابی به شرایط مطلوب شركت را به یاری خداوند پیش‌بینی كرد.

یادآور می شود در جریان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه، صورت‌های مالی سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 1393 شرکت مورد تصویب قرار گرفت و سازمان حسابرسی به عنوان بازرس قانونی و حسابرس اصلی و علی البدل شرکت برای سال مالی 94 انتخاب شد و در مجمع فوق‌العاده اصلاح موضوع فعالیت شركت در ماده 2 اساسنامه مورد تصویب مجمع قرار گرفت.

اجاره ماشین عروس
عکس های مرتبط
مجمع ایران خودرو دیزل
مجمع ایران خودرو دیزل
نظر بینندگان
!
!
!