چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۴۴ | ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
ایران خودرو به سهامداران سود داد
۱۳:۴۴ | ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
اجاره خودرو

ایران خودرو به سهامداران سود داد

پرشین خودرو: گروه صنعتی ایران خودرو با عملکرد مناسب در حوزه های مختلف از جمله تولید، فروش، هزینه های مالی و زنجیره تامین موفق به ثبت سود 602 میلیارد تومانی در سال 93 شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، هاشم یکه زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در مجمع عمومی سالانه این شركت با بیان این مطلب، گفت: در این سال بیش از 50 تومان برای هر سهم «ای.پی.اس» ایجاد كردیم كه عدد بسیار خوبی در خودروسازی به حساب می آید.

 وی با اشاره به تولید سال 93 گفت:گروه صنعتی ایران خودرو با تولید 601 هزار و 393 دستگاه خودرو در سال گذشته رشد 65 درصدی تولید را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرد.

یکه ز ارع تاکید کرد: در شهریور ماه 92 ایران خودرو مقام دوم بازار را در اختیار داشت كه با افزایش سهم خود به 50 درصد در نیمه دوم همان سال، جایگاه نخست بازار را كسب كرد و در انتهای سال 93 این سهم به 54 درصد رسید.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو تاکید  کرد: سهم این گروه از بازار داخلی تا سال 1404 به 60 درصد افزایش می یابد


افزایش 98درصدی فروش

یكه زارع فروش ایران خودرو در سال 93 را 16 هزار و  700 میلیارد تومان اعلام كرد كه نسبت به فروش سال قبل از آن 98 درصد رشد داشته  است.وی گفت: تولید ایران خودرو امروز تا 90 درصد بر اساس سفارش فروش انجام می شود كه این تغییر رویه سودآوری را افزایش داد و ایران خودرو تنوع رنگ های تولیدی را نیز از 4 به 12 رنگ افزایش داد.


تعریف و اجرای 613 پروژه بهبود كیفیت

یكه زارع تعریف 613 پروژه بهبود كیفیت را از دیگر محورهای عملكرد سال گذشته ایران خودرو ذكر كرد و گفت: بر اساس آن چه در اسفند سال گذشته ابلاغ شده تا اسفند امسال كیفیت تولیدات باید به مرتبه ای برسد كه تا محصولات تولیدی تا كاركرد10 هزار كیلومتر به مراكز خدمات پس از فروش مراجعه ای نداشته باشند.

وی افزود: رتبه كیفیتی محصولات ایران خودرو بر اساس آدیت تركیبی شركت بازرسی كیفیت استانداردایران، در سطح خیلی خوب قرار دارد كه سه محصول رتبه A و چهار محصول رتبه ‌A+ دارد.


افزایش بهره وری با حفظ منابع انسانی

یكه زارع از افزایش تعداد خودروی تولیدی به ازای هر نفر از 14 به حدود 24 دستگاه خبر داد و گفت: عدد مطلوب بالاتر است كه برنامه ریزی برای تحقق آن صورت گرفته است.


 رشد 85 درصدی فروش در ساپكو

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو همچنین از رشد 85 درصدی فروش ساپكو در سال 93 نسبت به سال 92 خبر داد و گفت: سازندگانی كه نیمه تعطیل یا تعطیل شده بودند مجددا فعال شدند وعلاوه بر بازگشت مجدد 20هزار نفر نیروی انسانی بیكار شده در این بخش، سازندگان در پی سرمایه گذاری و افزایش تولید نیز برآمدند.

یکه زارع تصریح كرد: با مدیریت بر نظام تامین قطعات وانضباط مالی در شبكه تامین، گروه صنعتی ایران خودرو موفق شد تولید روزانه را به 2500 دستگاه در اسفند 93 برساند.


افزایش رضایت مشتریان از خدمات پس از فروش

وی رشد 89 درصدی فروش را از موارد عملكرد شركت خدمات پس از فروش ایران خودرو - ایساكو - در سال گذشته ذكر كرد و با اشاره به اهمیت بازار یدكی، از برنامه افزایش سهم ایساكو در این بازار و جلوگیری از قطعات خبر داد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو طرح تحول گارانتی به خصوص در مورد قوای محركه را از دیگر اقدامات ایران خودرو ذكر كرد و گفت: طرح تحول محاسبه فرمول اجرت در شبكه نمایندگی ها تدوین و طرح مشوق نمایندگان برای افزایش ارایه خدمات به مشتریان تدوین و اجرا شده است.

وی گفت: طرح پشتیبان ویژه محصول دنا به اجرا در آمد و به غیر از تمامی سرویس های لازم، هر یك از خریداران خودرو دنا در تمام ساعات شبانه روز به كارشناس پشتیبان دسترسی دارد.

یكه زارع شاخص رضایت مشتریان ایران خودرودر سال 92 را 77 و امروز را 78 درصد ذكر كرد و گفت: این شاخص در سال 94 به 85 درصد افزایش می یابد.


سود ایران خودرو در سال 93

 وی گفت: با وجود اینكه در نیمه دوم سال 92 تولید نسبت به نیمه اول دو برابر و 240 هزار دستگاه خودرو تولید شد و در شش ماهه دوم 92 ایران خودرو به سود دهی رسید اما به خاطر زیان شش ماهه اول ، شرکت در پایان سال زیان ده اعلام شد اما بسیار خرسندیم كه امسال ایران خودرو به سوددهی رسیده است.

یكه زارع فروش 1370 میلیارد تومان از دارایی ها از جمله ایران خودرو سمنان و آذربایجان را از دیگر موارد عملكرد مالی ایران خودرو در سال های 92 و 93 دانست و گفت: سرمایه شركت از 960 میلیارد به 1530 میلیارد تومان افزایش یافته كه تا 1200 میلیارد آن انجام شده و 330 میلیارد تومان باقی مانده در دستور كار است.

 مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرد:با برنامه ریزی های صورت گرفته نزدیک به هزار میلیارد تومان از تسهیلات بانکی تسویه شد.


عرضه محصولات جدید ایران خودرو

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودر صادرات سال گذشته را پنج هزار دستگاه ذكر كرد و گفت: این گروه صنعتی همسو با اهداف سند چشم انداز 1404 برنامه ارتقای محصولات جاری و توسعه محصولات جدید را در دستور كار دارد. در این راستا محصولات پروژه های ایكس 409 و ایكس 411 در كلاس ابعادیD در سال جاری و محصول پروژه ایكس 502 در نیمه اول سال 95 عرضه خواهد شد.

یكه زارع از تعریف یك پلتفرم جدید مختص ایران خودرو و یك پلتفرم مشترك با همكار خارجی برای مدل ها و كلاس های متنوع خودرو خبر داد و گفت: در سبد محصولات ایران خودرو سهم خودروهای چینی بیش از 5درصد نخواهد بود.

وی از آغاز تولید مدل «اس.یو.وی» هایما در ایران خودرو خراسان خبر داد كه در مدل های دستی و اتوماتیك به بازار عرضه می شود.

یكه زارع با بیان اینكه با رنو برای تولید كپچر، كلیو4 ، فیس لیفت تندر و محصول جدید «آ- آانتری» به توافق رسیده ایم، افزود: با پژو برای مدل های جدید مذاكره كرده و با سوزوكی نیز تولید چند مدل را در برنامه داریم.

یكه زارع از تاسیس شركت مشترك با پژو خبر داد كه بر اساس توافق باید 30 درصد تولیدات آن در بازار  صادراتی پژو عرضه شود و گفت: ایران خودرو برای انتخاب یك شریك جدیدی اروپایی نیز در حال مذاكره است و با توجه به توافق اخیر با جامعه جهانی، انتظار می رود همكاری های ایران خودرو زودتر به نتیجه برسد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از تعریف دو خانواده موتور شامل یك خانواده یك و 1.2 لیتری و یك خانواده 1.4 و 1.6 لیتری خبر داد و گفت: موتور دیزل سواری ایران خودرو بر اساس مجوز سازمان محیط زیست به تولید می رسد و سورن با موتور توربوشارژ «ای.اف.7» با 150 اسب بخار توان نیز تا 20 روز دیگر پیش فروش خواهد شد.

وی از ایجاد مركز تحقیقات گیربكس در شركت چرخشگر خبر داد كه روی گیربكس های دابل كلاچ و «ای.تی» كار می كند و گفت: این سرمایه گذاری های بزرگ به منابع مالی بزرگ نیاز دارد.

گفتنی است مجمع عمومی صاحبان سهام ایران خودرو با حضور اكثریت سهامداران در سالن اجتماعات شركت ساپكو برگزارشد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ایران خودرو
نظر بینندگان
!
!
!