جمعه ۴ تیر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۲:۵۱ | ۱۳۹۴/۰۵/۱۱
رادیوی خودروی هک‌پذیر زیر ذره‌بین
۱۲:۵۱ | ۱۳۹۴/۰۵/۱۱
اجاره خودرو

رادیوی خودروی هک‌پذیر زیر ذره‌بین

پرشین خودرو: رگولاتور ایمنی خودروی آمریکا از شرکت تامین کننده سیستمهای رادیوی خودرو که ممکن است در برابر هک آسیب پذیر باشند، خواستار اطلاعات بیشتر شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، سازمان ملی ایمنی ترافیک آزادراه آمریکا که رگولاتور ایمنی خودروی این کشور است، اعلام کرد 2.8 میلیون سیستم اطلاعات سرگرمی هارمان کاردون ممکن است در برابر حملات هکرها آسیب پذیر باشند. این رقم دو برابر رقم اعلام شده در فراخوان اخیر فیات کرایسلر برای مشکل مذکور است.

مارک رزکایند، رییس این سازمان اعلام کرد تحقیقات ادامه دارد تا معلوم شود چه تعداد از خودروسازان از شرکتی که تامین کننده فیات کرایسلر بوده است، رادیو دریافت کرده اند.

وب سایت هارمان کاردون نشان می‌دهد که این شرکت برای خودروهایی شامل ب ام و، سوبارو، مرسدس بنز و فیات کرایسلر سیستمهای صوتی فراهم می‌کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اقدام اخیر سازمان ملی ایمنی ترافیک آزادراه آمریکا در پی فراخوان فیات کرایسلر برای 1.4 میلیون خودروی سبک و سنگین مجهز به این رادیوها صورت می‌گیرد که در خطر هک شدن قرار دارند. فراخوان اخیر نخستین اقدام رسمی در واکنش به یک تهدید امنیت سایبری برای خودروها است.

رگولاتور ایمنی خودروی آمریکا از سوی قانونگذاران این کشور برای تعلل در رسیدگی سریع‌تر به مشکلات ایمنی خودروها که سال گذشته منجر به فراخوان 64 میلیون خودرو شد، هدف انتقاد قرار گرفته است. این انتقادات موجب شده این سازمان نظارت جدی و دقیق‌تر برای رفع نواقص ایمنی خودروها را افزایش دهد.

دو محقق امنیت رایانه اخیرا نشان دادند چگونه با استفاده از سیستم ارتباطات بی‌سیم، می‌توانند کنترل جیپ چروکی در حال حرکت را به دست بگیرند.

مدیران خودرو معمولا اذعان می‌کنند که این صنعت در تلاش برای مقابله با حملات سایبری است. تولیدکننده جیپ هم در چند ماه گذشته با هکرها در تماس بوده و یک وصله امنیتی برای حل ایراد امنیتی سیستم خود منتشر و اعلام کرد مشتریان می‌توانند این وصله را با مراجعه به نمایندگیهای فروش یا از طریق حافظه یو اس بی نصب کنند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خودروی هک پذیر
نظر بینندگان
!
!
!