سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۱۲ | ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
کاهش 20درصدی قیمت خودروهای چینی در بازار اصفهان
۱۵:۱۲ | ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
اجاره خودرو
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اصفهان مطرح کرد:

کاهش 20درصدی قیمت خودروهای چینی در بازار اصفهان

پرشین خودرو: رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل اصفهان گفت: قیمت خودروهای تولیدی چین در بازار اصفهان در یک ماه اخیر 20 درصد کاهش داشته است.

به گزارش «پرشین خودرو»، مرتضی گل افشان، به کاهش قیمت خودروهای خارجی در بازار اصفهان اشاره کرد و گفت: بازار خودرو اصفهان در وضعیت رکود قرار دارد که بهبود وضعیت اقتصادی کشور بر این بازار نیز اثر می گذارد.

وی افزود: بازار خودرو به سایر بازارها بصورت زنجیره ای متصل است و بهبود وضعیت هر یک از این بازارها به سایر بازارها نیز رونق می بخشد و از وضعیت رکود خارج می کند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل اصفهان با اشاره به موفقیت در مذاکرات هسته ای، افزود: تاکنون اتفاق خاصی در بازار خودرو نیفتاده است اما پیش بینی می شود با ایجاد تغییر در وضعیت اقتصادی کشور بازار خودرو نیز در آینده رونق پیدا کند.

گل افشان، خرید و فروش خودروهای ایرانی در بازار اصفهان را بیشتر از خودروهای خارجی دانست و افزود: پراید با حدود 200 میلیون ریال قیمت بعنوان ارزان ترین خودرو، بیشترین خرید و فروش را در بازار دارد و بیشترین استقبال از خودروی خارجی مربوط به سانتافه است.

برخی از رسانه ها نیز با اشاره به کاهش قیمت خودروهای چینی، مهمترین دلیل آن را موفقیت در مذاکرات هسته ای و انتظار و امیدواری مردم برای ورود خودروهای اروپایی به بازار ایران می دانند.

روزنامه ایران در شماره دیروز خود نوشت: روزهای دشوار چینی ها در بازار خودروی ایران شروع شده است، پیش بینی شده بود با توافق در مذاکرات هسته ای و برداشته شدن تحریم ها پای خودروسازان اروپایی به بازار ایران باز می شود و خودروهای چینی رنگ و لعاب خود را می بازند.

فعالان بازار معتقدند: بازار خودروهای داخلی چند وقتی است که در رکود است اما بازار خودروهای چینی دو برابر وخیم تر شده است.

در عین حال، تولید برخی از مدل های خودروهای چینی در ماه های گذشته متوقف شده و همین امر، قیمت را نیز در بازار بشدت کاهش داده است، چراکه مصرف کنندگان منتظر مدل های جدید خودروهای چینی بودند، اگرچه این روزها با آمدن خودروهای اروپایی، اوضاع اندکی متفاوت شده است.

از سوی دیگر، یکی دیگر از فعالان بازار خودرو معتقد است که رکود در بازار خودرو تشدید شده است و نوعی چشم انتظاری نسبت به ورود خودروهای جدید به چشم می خورد، البته باید مصرف کنندگان به این نکته توجه داشته باشند که ورود خودروهای مشترک تولید ایران با سایر کمپانی های بزرگ دنیا، حداقل امسال وارد بازار نخواهد شد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
اصفهان
نظر بینندگان
!
!
!