سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۰۰ | ۱۳۹۴/۰۵/۱۷
انتظار کاهش قیمت خودرو در دوران پساتحریم را نداشته باشید
۰۹:۰۰ | ۱۳۹۴/۰۵/۱۷
اجاره خودرو
رئیس هیات مدیره مدیران خودرو خبر داد:

انتظار کاهش قیمت خودرو در دوران پساتحریم را نداشته باشید

پرشین خودرو: رئیس هیات مدیره شرکت مدیران خودرو اعلام کرد: انتظار کاهش قیمت خودرو پس از حذف تحریم ها منطقی نیست و به طور حتم در آینده شاهد افزایش قیمت ها خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار «پرشین خودرو»، بهرام شریعت، با بیان این مطلب گفت: بازار خودرو در دوران پس از تحریم را باید از جنبه های مختلف مورد ارزیابی قرار داد که مهمترین آنها سیاست یکسان سازی نرخ ارز از سوی دولت خواهد بود و طی آن قرار است نرخ ارز مبادله ای و آزاد به هم نزدیکتر شود.

وی اظهار داشت: از سوی دیگر علاوه بر آزاد شدن بسیاری از منابع مالی زیادی و فعال شدن سیستم های اخذ اعتبار خارجی، شاهد بهبود وضعیت نقدینگی و اعتبارات خواهیم بود که این امر منجر به افزایش قدرت خرید جامعه نیز خواهد شد.

رئیس هیات مدیره مدیران خودرو، با بیان اینکه افزایش قیمت خودرو در آینده نزدیک اجتناب ناپذیر خواهد بود، تصریح کرد: با توجه به افزایش هزینه های تولید و همچنین رشد 20درصدی نرخ دستمزد، درخواست افزایش قیمت 15درصدی خودروهای تولیدی این شرکت را به شورای رقابت ارائه کرده ایم اما با توجه به تغییرات ایجاد شده در بین اعضای شورا، این درخواست بلاتکلیف مانده است!

شریعت در ادامه پاسخ بخ سئوال پرشین خودرو افزود: پس از رفع تحریم ها و با ورود خودروسازان جدید به بازار ایران، به طور حتم با تنوع مدل ها رقابت جذاب تر خواهد بود، اما با توجه به اینکه اجرای توافق و مذاکرات خودروسازان دنیا با طرف های ایرانی نیازمند زمان خواهد بود، دستکم ظرف دو سال آینده نمی توان انتظار تغییرات عمده در سطح بازار را داشت.

رئیس هیات مدیره شرکت مدیران خودرو تصریح کرد: حتی اگر دولت هیچ سیاست جدیدی را به عنوان شرایط ورود خودروسازان بزرگ دنیا به بازار ایران اضافه نکند، ایجاد زیرساخت ها، شکل گیری زنجیره تامین و ایجاد شبکه فروش و خدمات پس از فروش یک فرآیند دوساله را طی خواهد کرد.

وی اضافه کرد: این در حالی است که خودروسازان چینی نیز طی سالهای اخیر در حوزه کیفیت و تنوع محصول رشد شتابنده ای را دنبال کرده اند و به طور حتم در محدوده مشخصی از بازار ایران رقابت نزدیکی با دیگر برندها خواهند داشت.

شریعت با اشاره به برنامه داخلی سازی محصولات شرکت مدیران خودرو افزود: در حال حاضر این شرکت با حدود 40سازنده داخلی همکاری دارد و در آینده نزدیک نیز با توسعه واحدهای مهندسی و تحقیق و توسعه عمق ساخت داخل این محصولات افزایش خواهد یافت.

رئیس هیات مدیره شرکت مدیران خودرو متذکر شد: تفاوت اساسی شرکت چری با دیگر برندهای چینی موجود در بازار ایران این است که نوع قرارداد آنها به صورت همکاری مشترک است و این شرکت خودروساز در ایران سرمایه گذاری مستقیم انجام داده و در تلاش است تا ایران را به عنوان اصلی ترین پایگاه تولیدی خود در منطقه خاورمیانه قرار دهد.

تیگو5 در مشهد رونمایی خواهد شد

شریعت همچنین از عرضه دو مدل جدید از محصولات این شرکت در بازار ایران طی سال جاری خبر داد و گفت: این محصولات شامل تیگو5 و ام‌وی‌ام110 جدید است که 27 مردادماه جاری و در نمایشگاه مشهد از تیگو5 رونمایی خواهد شد و پیش‌فروش آن نیز مدتی بعد صورت می گیرد.

به گفته وی، ام وی‌ ام 110 جدید در دو مدل برقی و بنزینی طی سال جاری به بازار عرضه خواهد شد.

رئیس هیأت مدیره مدیران خودرو ادامه داد: تیگو5 محصول مشترک چری و مدیران خودرو است که با برند چری به بازار عرضه خواهد شد که یک محصول لوکس محسوب می‌شود.

شریعت میزان ساخت داخل تیگو 5 را 18 تا 20 درصد در آغاز تولید این خودرو اعلام کرد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مدیران خودرو
نظر بینندگان
ایرانی
vote
۱
vote
۱۳۹۴/۰۵/۱۷
اینم یك كلك جدید تا مردم مجبور به خرید كنن
!
!
!