سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۱۵ | ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
آغاز آزمایشی شیوه نامه جدید ارزشیابی خودروها
۱۴:۱۵ | ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
مدیرعامل ISQI خبر داد:

آغاز آزمایشی شیوه نامه جدید ارزشیابی خودروها

پرشین خودرو: مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران از اجرای شیوه‌نامه جدید ارزیابی خودروها از نیمه دوم امسال در کشور خبر داد و گفت:‌ این شیوه‌نامه با هدف رفع تضاد بین ارزیابی خودروها توسط ISQI و مشتریان اجرا خواهد شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، اشکان گلپایگانی، با بیان این مطلب در خصوص بازنگری در روش ارزیابی خودروها، اظهار داشت:‌ در حال حاضر شیوه‌نامه جدید ارزیابی خودروها به صورت آزمایشی اجرا می‌شود، اما نتایج قطعی آن در نیمه دوم امسال به مردم اعلام خواهد شد.

وی توضیح داد:‌ در روش ارزیابی قبلی، گاهی تضادهایی بین نتایج ارزیابی خودرو توسط سازمان بازرسی کیفیت و استاندارد و همچنین رضایت مشتریان وجود داشت که در دستورالعمل جدید سعی کردیم این تضادها برطرف شود.

مدیرعامل آی.اس.کیو.آی تصریح کرد: به عنوان مثال، در روش قبلی تمرکز بر کیفیت مونتاژ خودرو بود، این مسئله مورد بررسی قرار می‌گرفت و ایرادهای موجود شناسایی می‌شد اما در مقابل، مشتریان با مقایسه دو خودرو با یکدیگر، در این مورد نظر می‌دادند. به همین دلیل تناقض‌هایی در نتایج رضایت‌مندی مشتریان و ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت ایجاد می‌شد.

گلپایگانی با بیان اینکه سیاست وزارت صنعت این بود که روش ارزیابی خودروها به سمت نگاه مشتریان سوق داده شود، افزود: در ارزیابی جدید، شرایط سختگیرانه‌تری در مورد ایرادات عملکردی خودروها اعمال خواهد شد و احتمال بروز خطا کاهش می‌یابد.

به گفته وی، نتایج اولیه ارزیابی جدید خودروها در حال استخراج است و نتایج قطعی از نیمه دوم امسال اعلام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران همچنین با اشاره به اجرای طرح ایجاد مرکز آزمون جاده‌ای خودرو در جاده قم،‌ گفت: ایران‌ خودرو، سایپا، گروه بهمن، آرتاویل‌ تایر، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران با همکاری طراحان آلمانی در حال ایجاد این مرکز آزمون جاده‌ای هستند.

ایجاد مرکز آزمون جاده ای برای بخش خصوصی توجیه اقتصادی ندارد <\b>

وی با بیان اینکه ایجاد مرکز آزمون جاده فاقد توجیه اقتصادی است، گفت: این کار با دستور وزیر صنعت در حال پیگیری و اجرا است، اما در واقع توجیه اقتصادی ندارد زیرا زمانی موثر خواهد بود که ما طراح خودرو باشیم.

گلپایگانی تأکید کرد: وقتی تعداد خودروهای طراحی شده داخلی انگشت‌شمار باشد، ایجاد مرکز آزمون جاده توجیه اقتصادی نخواهد داشت، اما نظر وزیر صنعت این است که ما در آینده طراح خودرو خواهیم شد و به همین دلیل این مرکز باید ایجاد شود.

وی ادامه داد: فاز اول مرکز آزمون جاده‌ای خودروها دی ماه به اتمام خواهد رسید و در صورت تأمین سرمایه، امکان تکمیل این مرکز تا سال 95‌‌ فراهم خواهد شد.

گلپایگانی در پایان از تدوین ضوابط خدمات پس از فروش شرکت‌های لوازم خانگی خبر داد و گفت: این دستورالعمل از سوی وزارت صنعت به تولید‌کنندگان ابلاغ خواهد شد.

نظر بینندگان
!
!
!