پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۳۶ | ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
لغو مجوز احداث شهرک های صنعتی فاقد توجیه اقتصادی
۱۴:۳۶ | ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
اجاره خودرو
مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران خبرداد:

لغو مجوز احداث شهرک های صنعتی فاقد توجیه اقتصادی

پرشین خودرو: مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران اعلام کرد: مجوز احداث شهرکها و نواحی صنعتی که فاقد توجیه فنی و اقتصادی هستند، لغو می شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، دکتر سید محمدعلی سیدابریشمی در مراسم گرامیداشت "روز حمایت از صنایع کوچک "که در استان قزوین برگزارشد با بیان اینکه در دوره گذشته مجوز احداث و راه اندازی ۲۶۰ شهرک و ناحیه صنعتی بدون مطالعه و بررسی فنی و اقتصادی به تصویب رسیده بود، گفت: منطقی و به صلاح کشور نیست که شهرکها و نواحی صنعتی که فاقد توجیه فنی و اقتصادی هستند، احداث شوند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه هرگونه مجوز احداث شهرکها و نواحی صنعتی باید با انجام بررسی های کامل فنی و اقتصادی صورت بگیرد، افزود: در همین راستا، ۴۸ شهرک و ناحیه صنعتی جدید را در فهرست احداث قرار داده ایم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با تشریح مشکلات صنایع کوچک در سالهای اخیر، از تغییر شدید نرخ ارز به عنوان یکی از مهم ترین آنها یاد کرد و گفت: در چنین شرایطی صنایع کوچک قادر به گشایش اعتبار و تامین نقدینگی نبوده و در تهیه مواد اولیه خود به مشکل برمی خورند.

دکتر سیدابریشمی همچنین با اشاره به نامگذاری ۲۱ مرداد به نام روز حمایت از صنایع کوچک، گفت: این روز را باید روز حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی در تولید و صنعت و فرصتی برای کمک بیشتر به رشد و تقویت این بخش از صنایع بدانیم.

وی افزود: حمایت از صنایع کوچک به دلیل بازخورد فراوان و اهمیتی که در توسعه اقتصادی کشور دارد، به صورت گسترده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت مورد حمایت قرار می‌گیرد بطوریکه تکمیل زیرساخت‌ها و کیفی‌سازی صنایع کوچک، آشنا کردن مدیران با خدمات ارائه شده در شهرکهای صنعتی یکی از اموری است که در عموم استان‌ها از جمله قزوین نیاز به توجه جدی دارد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در ادامه یکی از مشکلات واحدهای تولیدی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی را تامین آب، برق و گاز مورد نیاز آنها دانست و گفت: با تصمیم مجلس، شرکت های خدمات دهنده موظف شده اند تا خدمات خود را تا درب ورودی واحدهای تولیدی بیاورند که امیداریم این اقدام هرچه زودتر عملیاتی و اجرا شود.

دکتر سیدابریشمی با اشاره به واگذاری شهرکها و نواحی صنعتی بخش خصوصی اظهار کرد: تاکنون 189 شهرک و ناحیه صنعتی در سراسر کشور به بخش خصوصی واگذار شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: طی بازدید و بررسی صورت گرفته، استان قزوین دارای واحدهای بسته‌بندی متعدد و توانمندی است که می‌تواند خدمات تولیدی و صنعتی ارائه‌ شده در شهرکهای صنعتی را به نحو مطلوبی به مشتریان داخلی و خارجی معرفی و ارائه کند که در این راستا خوشه بسته‌بندی محصولات در استان قزوین تشکیل شده که اقدامی به جا و مناسب محسوب می‌شود.

در جریان سفر سید ابریشمی به استان قزوین که به مناسبت گرامیداشت ۲۱ مرداد "روز حمایت از صنایع کوچک" صورت گرفت، دو واحد صنعتی و تولیدی با مجموع سرمایه گذاری 680 میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم 195 نفر ریال و مرکز خدمات فناوری و کسب و کار کاسپین با سرمایه گذاری بالغ بر 18 میلیارد ریال در شهرک صنعتی کاسپین مورد بهره برداری قرار گرفت.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!