جمعه ۴ تیر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۰:۳۰ | ۱۳۹۴/۰۵/۲۱
افت‌وخیز تولید خودروهای چینی در ایران
۱۰:۳۰ | ۱۳۹۴/۰۵/۲۱
اجاره خودرو

افت‌وخیز تولید خودروهای چینی در ایران

پرشین خودرو: در روزهایی که صدای پای خودروسازان بزرگ دنیا برای آمدن به ایران به گوش می‌رسد، بسیاری از کارشناسان معتقدند این اتفاق زنگ خطری بزرگ برای چینی‌های حاضر در صنعت خودرو کشور به‌شمار می‌رود و آنها باید بار خود را بسته و به خانه برگردند.

به گزارش «پرشین خودرو»، این در شرایطی است که چینی‌ها مصمم تر از قبل به‌نظر می‌رسند؛ زیرا آمارها از رشد تولید آنها در خودروسازی کشور حکایت می‌کند.

البته در بین چینی‌های حاضر در خودروسازی ایران، تنها یک شرکت (کرمان موتور) توانسته رشد تیراژ قابل‌توجهی داشته باشد و باقی آنها یا تیراژ قابل ذکری ندارند یا تولیدشان افزایش دندان‌گیری نداشته یا ثابت مانده یا حتی افت کرده‌اند.

بنابر آماری که سایت انجمن خودروسازان از تولید خودرو طی چهار ماه امسال اعلام کرده، خودروسازان چینی توانسته‌اند تیراژ خود را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 35.2 درصد افزایش دهند.

چینی‌ها چند سالی می‌شود که بخش خصوصی صنعت خودرو ایران را در دست گرفته‌اند و در حال حاضر، هفت شرکت «جک»، «لیفان»، «چری»، «FAW»، «بایک»، «ZXAUTO» و «گریت‌وال» در حوزه محصولات سواری مشغول به فعالیت در ایران هستند و در مجموع توانسته‌اند طی چهار ماه امسال، 31 هزار و 951 دستگاه انواع خودرو را به تولید برسانند.

در حالت تفکیکی اما بیشترین تیراژ را در بین چینی‌های حاضر در ایران، کرمان موتوری‌ها به خود اختصاص داده‌اند و کمترین میزان تولید نیز نصیب دیار خودرو شده است.

بر اساس آمار، کرمان موتور توانسته در چهار ماه امسال، 18 هزار و 87 دستگاه محصول شامل جک و لیفان را به تولید برساند و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 92.6 درصد رشد کند.

پس از این خودروساز، مدیران خودرو که محصولات چری چین یا همان MVM را در ایران مونتاژ می‌کند، بیشترین تیراژ را به خود اختصاص داده و آمار می‌گوید، این شرکت توانسته با رشدی حدودا یک درصدی، 12 هزار و 119 دستگاه محصول را در بازه زمانی موردنظر تولید کرده است.

اما «گروه بهمن» نیز که با دو شرکت چینی «FAW» و «ZXAUTO» همکاری می‌کند، در چهار ماه امسال یک هزار و 265 دستگاه محصول چینی را به تولید رسانده تا در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، بیش از 166 درصد رشد تیراژ داشته باشد.

از راین خودرویی‌ها نیز که محصولات گریت‌وال چین را در ایران مونتاژ می‌کنند، خبر می‌رسد تیراژ آنها در مقایسه با چهار ماه سال گذشته، 73 درصد افت کرده است.

دیگر خودروساز چینی حاضر در ایران اما «بایک» نام دارد، شرکتی که با دیارخودرو، یکی از شرکت‌های بخش خصوصی کشور همکاری می‌کند و در چهار ماه امسال تنها هشت دستگاه تولید داشته است.

این شرکت محصولی به نام سابرینا را در ایران مونتاژ می‌کند و در چهار ماه نخست سال گذشته تنها دو دستگاه از خودرو را به تولید رسانده بود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خودروهای چینی
نظر بینندگان
مهرداد
vote
۱
vote
۱۳۹۴/۰۵/۲۴
اقایان دیار خودرو واقعا خسته نباشی با این تیراژ تولید !
!
!
!