دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۲۵ | ۱۳۹۴/۰۵/۳۱
هزاران جگوار لندروور در آتش سوخت
۱۲:۲۵ | ۱۳۹۴/۰۵/۳۱
اجاره خودرو

هزاران جگوار لندروور در آتش سوخت

پرشین خودرو: این تصور وجود دارد که حدود 6000 خودروی صفر جگوار لندروور به ارزش میلیون ها پوند در انفجارهای بندر تیانجین چین از بین رفته‌اند.

به گزارش «پرشین خودرو»، این خودروها که در وست میدلندز و لیورپول تولید شده بودند در انفجارهای انبار مواد شیمیایی سمی از بین رفته اند. دست کم 116 نفر در این انفجارها کشته و 700 نفر مجروح شدند و شش نفر همچنان مفقود هستند.

جگوار لندروور در بیانیه ای ضمن ابراز همدردی با کسانی که عزیزانشان را در این انفجارها از دست دادند، اعلام کرد هنوز زود است شمار دقیق خودروهایی که از بین رفته اند را اعلام کند.

شرکت تاتا موتورز هند که مالک جگوار لندروور است، روز جمعه با کاهش 2.72 درصدی قیمت سهامش در بازار بورس بمبئی روبرو شد.

تیانجین یکی از سه بندر بزرگ در چین است که جگوار لندروور از طریق آن به این کشور خودرو وارد می‌کند.

بر اساس گزارش شبکه خبری بی بی سی، این خودروساز اعلام کرده است در زمان انفجارها 5800 خودروی این شرکت در بندر تیانجین بود. اما به دلیل محدودیت دسترسی به تسهیلات نزدیک محل انفجار ارزیابی دقیق خسارتهای وارده امکان پذیر نیست.

خودروسازان بزرگ دیگر مانند فولکس واگن، هیوندای، تویوتا و ب ام و مانند جگوار لندروور در تلاش برای ارزیابی دقیق زیان متحمل شده از انفجارهای تیانجین هستند. شرکت فرانسوی رنو اعلام کرده است 1500 دستگاه از خودروهای وارداتی این شرکت در انفجارهای تیانجین از بین رفتند و فولکس واگن اعلام کرده است 2700 دستگاه از خودروهایش در آتش سوزی این بندر نابود شده اند.

این خودروسازان در پی این حادثه که فعالیتهای بندر تیانجین را به مدت نامعلومی مختل کرده است، به دنبال تغییر مسیر وارداتشان به شانگهای و بنادر دیگر این کشور هستند. تیانجین دروازه شمال شرقی صنعتی چین به شمار می‌رود و 40 درصد از واردات خودرو به چین از طریق این بندر صورت می‌گیرد اما انفجارهای اخیر احتمالا به مدت چند ماه مانع از فعالیتهای عادی این بندر خواهد شد.

تحقیقات درباره علت وقوع دو انفجار عظیم در انباری که محل نگهداری مواد شیمیایی مانند آمونیوم نیترات، پتاسیم نیترات و کلسیم کاربید در بندر تیانجین بوده، آغاز شده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
جگوار
نظر بینندگان
!
!
!