شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۸:۲۰ | ۱۳۹۴/۰۶/۱۱
متن کامل سخنان وزیر در نشست خبری که دردسرساز شد
۱۸:۲۰ | ۱۳۹۴/۰۶/۱۱
اجاره خودرو
وزارت صنعت، معدن و تجارت اطلاعیه داد؛

متن کامل سخنان وزیر در نشست خبری که دردسرساز شد

پرشین خودرو: مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص نشست خبری اخیر محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، در اطلاعیه این مرکز آمده است: به منظور روشنگری و تنویر افکار عمومی "بخشی از سخنان وزیر صنعت، معدن و تجارت مرتبط با موضوع خودرو" که در نشست خبری با خبرنگاران مطرح شد و متاسفانه از سوی برخی رسانه ها انعکاس پیدا نکرده است را عیناً از نوار ضبط‌ شده استخراج و منتشر می شود:

براساس این گزارش، مهندس نعمت زاده در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص شرایط خودروسازان و انتظارات به وجود آمده پاسخ داد که:
"ببینید مردم محقند، مردم ولی نعمت ما هستند و هم درست فکر می‌کنند و درست عمل می‌کنند و چنین انتظاری طبیعی است.
قطعاً هر بنگاه اقتصادی باید فکر مشتری و بازارش باشد ولی قیمت گذاری به عهده شورای رقابت است.
اما با اینکه مدارک مستندی کارخانه‌ها ارائه داده‌اند و حسابرس قانونی دارند، منتها چون همزمان با انتظارات مردم از توافقات هسته‌ای بود و من هم دنبال گران کردن نبودم آنها(شورای رقابت) دست نگهداشتند و خود این یعنی کاهش قیمت، اما کمپین(حرکت سازمان یافته) نخریدن کالای داخلی گناه است، هر کسی کمپین کند که از داخل هر گونه کالای تولید ملی را نخرد، درست مغایر مسائل ملی است.
حالا نام نخریدن کالای داخلی و دسترنج کارگران زحمتکش ایرانی را کمپین گذاشتند، رهبر معظم انقلاب و همه می‌گویند از تولید داخلی مصرف کنید، بعد در رسانه‌ها و دنیای مجازی بیاییم کمپین ضد خرید داخلی راه بیاندازیم، مثل اینکه بیاییم کمپین علیه تولید ملی، اقتصاد ملی، اشتغال جوانان راه بیاندازیم، این که معنا ندارد. این خیانت است که ما علیه تولید داخلی کمپین راه بیندازیم.
هنر ما این است که با افزایش تولید، به کشور خدمت کنیم. اگر کسی چنین کمپینی را دنبال کند به نیروی انسانی، اشتغال و درآمد ملی خیانت می‌کند.
ما فکر می کنیم خودروها طبق استاندارد تولید می‌شود و هر روز کیفیت بهتر و بیشتر می‌شود اما خیلی جای کار دارد.
دوستان به شدت روی مسائل کیفی و نوآوری‌ها کار می‌کنند و آنچه که ما شاهد هستیم و خودم هر دو هفته یکبار جلسه دارم این است که یک مقدار کم لطفی است که نسبت به تولیدات داخلی چنین تبلیغ شود، من آنچه که می‌توانم شاهد باشم دوستان در خودروسازی و در مراکز تحقیقاتی فعالیت می‌کنند و قطعاً ما استانداردهای ملی و محیط زیست را رعایت می‌کنیم و اگر غیر از این باشد خودروها شماره‌گذاری نمی‌شود."

برچسب ها:
وزارت صنعت
نظر بینندگان
مهدی عبدی
vote
۰
vote
۱۳۹۴/۰۶/۱۲
عذرخواهی چی شد؟؟؟
دانا
vote
۰
vote
۱۳۹۴/۰۶/۱۲
اقا نزدیک به 36 سال است که مردم خریدن و فرصت دادند دیگه اگه خود مردم هم بخواهند شرایط اجازه چنین کاری رو نمی ده کمی سنجیده سخنرانی کنید
!
!
!