جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۱۸ | ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
میانگین خرید و فروش خودرو در هفته؟!
۱۶:۱۸ | ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
اجاره خودرو

میانگین خرید و فروش خودرو در هفته؟!

پرشین خودرو: کاهش قدرت خرید مردم و رکود اقتصادی و انتظار کاهش قیمت خودروهای داخلی بازار خرید و فروش خودرو را از سال گذشته به رکود برده و برخی نمایشگاه داران تهرانی میانگین خرید و فروش خودروهای صفر کیلومتر را در یک هفته 2 خودرو اعلام کردند.

به گزارش «پرشین خودرو»، رکود در بازار خرید و فروش خودرو از دی ماه سال گذشته آغاز شد و با روند نزولی هم اکنون میزان معاملات خودرو در بازار بسیار اندک شده و برخی از نمایشگاه داران به منظور کاهش هزینه های خود تنها دو و یا سه ساعت نمایشگاه خود را باز می کنند.

به علت نبود مشتری قیمت خودروهای صفر کیلومتر در بازار با قیمت کارخانه برابر شده و در صورتی که خودرویی پلاک شده از کارخانه خریداری تحویل شود با فروش آن عملا خریدار در هر خودرو بین 500 هزار تومان تا یک میلیون تومان متضرر می شود.

تداوم رکود در بازار خرید و فروش خودروهای داخلی و خارجی سبب شده کارخانه های داخلی، شرکت های واردکننده خودروهای خارجی و کارخانه های مونتاژ کننده خودروهای چینی شرایط بسیار مناسبی را که عموما به صورت اقساطی و بدون بهره است، خودروهای خود را به مردم بفروش می رسانند.

برخی از کارخانه داران داخلی برای پیش فروش خودروهای صفر کیلومتر خود حتی سود مشارکت 26 درصدی را برای مشتریان خود در نظر گرفته اند اما همچنان تعداد خودروهای صفر کیلومتر در پارکینگ خودروسازان روزانه در حال افزایش است.

طبق برخی از آمارها هم اکنون کارخانه های داخلی و برخی از کارخانه های مونتاژ کننده خودروهای چینی روزانه بین 4 تا 5 هزار خودرو در کشور تولید می کنند و استمرار نبود مشتری برای خرید در نهایت شرایط بسیار بحرانی را به وجود می آورد که کاهش قیمت خودروهای داخلی می تواند زمینه را برای خرید و فروش بیشتر خودرو در بازار فراهم کند.

محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیات دولت بر کاهش قیمت خودروهای داخلی تاکید کرد و گفت: با توجه به کاهش نرخ ارز قیمت خودروهای داخلی باید کاهش پیدا کند.

یک نمایشگاه دار در تقاطع کارگر و خیابان جمهوری تهران به خبرنگار ایرنا، گفت: رکود بازار خودرو بر معاملات خرید و فروش خودروهای دست دوم بسیار تاثیرگذار بوده به طوری که میانگین خرید و فروش خودروهای دست دوم در نمایشگاه های اطراف ما در هر هفته حدود 3 دستگاه خودرو است.

حاج کمال عزیزی قناد افزود: همانطور که خودروهای سواری صفر کیلومتر در بازار مشتری ندارد، خریداران خودروهای دست دوم نیز به امید کاهش قیمت ها بسیار اندک شده است.

وی افزود: رکود بازار خرید و فروش خودروهای سواری باعث شده بیشتر نمایشگاه داران در اغلب ساعات کاری تعطیل شوند تا بتوانند بخشی از هزینه های خود را کاهش دهند، این در حالی است که حتی در برخی از روزها، نمایشگاه داران تا ظهر تعطیل هستند.

عزیزی قناد با بیان آنکه رکود بازار خرید و فروش خودروهای سواری یک واقعیت انکارناپذیر است که باید همه ما آن را بپذیریم، گفت: حتی عرضه ماشین های صفر کیلومتر به خریداران توسط شرکت های واردکننده و خودروسازان نتوانسته گره این بازار را باز کند و هر روز شاهد رکود بیشتری در این بازار هستیم.

یک فعال بازار خرید و فروش خودرو نیز گفت: افت قیمت خودروهای خارجی کار کرده و صفر کیلومتر کره ای در بازار هم اکنون به بیش از 20 میلیون تومان رسیده و مشتریان نمایشگاه ها بیشتر برای اطلاع از قیمت خودرو وارد نمایشگاه ها می شوند.

مهدی رضایی افزود: انتقادات و تاکید بر کاهش قیمت خودرو توسط مسئولان و کیفیت پایین خودروهای داخلی سبب شده هم اکنون میزان خرید و فروش خودرو های صفر کیلومتر در سطح نمایشگاه های تهران به حداقل برسد.

وی با بیان آنکه تاکنون چنین رکودی را در بازار خرید و فروش خودرو شاهد نبودیم، گفت: ادامه این روند که از سه ماهه سال گذشته آغاز شده فعالان این بازار را با مشکلات مالی زیاد مواجه کرده است.

وی گفت: با ورود برخی از خودروهای مدل 2016 به بازار، قیمت خودرو سواری النترا 2016 این خودرو 119 میلیون تومان قیمت گذاری شد، اما مدل 2015 آن با آپشن کمتر هم اکنون در برخی از نمایشگاه های تهران 95 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

وی یادآور شد: خودرو شاسی بلند اسپورتچ که 165 میلیون تومان قیمت داشت، هم اکنون مدل 2016 آن 149 میلیون تومان در بازار خریدار ندارد و قیمت سواری سوناتا 2016 که 175 میلیون تومان به فروش می رفت اکنون به 160 میلیون تومان کاهش پیدا کرده است.

رضایی در خصوص قیمت خودرو سواری سراتو کره ای گفت: قیمت مدل 2015 این سواری در بازار 118 میلیون تومان بوده هم اکنون به 107 میلیون تومان رسیده و این روند بر قیمت خودروهای داخلی نیز تاثیر گذاشته است.

یک نمایشگاه دار نیز با اشاره به کاهش قیمت خودروهای داخلی در بازار افزود: هم اکنون قیمت سواری 405 با داشبورد جدید 28 میلیون و 700 هزار تومان است و قیمت دوگانه سوز آن 29 میلیون و 800 هزار تومان است که این قیمت ها با نرخ کارخانه برابر شده است.

حسن شفیعی افزود: قیمت خودرو سواری پرشیا سال هم اکنون در بازار 34 میلیون و 700 هزار تومان است و پراید 131 نیز 19 میلیون و 800 هزار تومان قیمت دارد.

وی با اشاره به کاهش قیمت تندر 90 در بازار یادآور شد: قیمت این خودرو در بازار بیش از 44 میلیون بود، اما هم اکنون مدل ایران خودرویی آن 37 میلیون و پارس خودرویی آن 38 میلیون تومان در بازار قیمت دارد که با قیمت کارخانه یکی شده است.

وی در خصوص قیمت تیبا نیز گفت: مدل صندوق دار این خودرو در بازار 24 میلیون تومان است و مدل هاچ بک آن که پیش از این 28 میلیون و 500 هزار تومان بود به 27 میلیون تومان کاهش پیدا کرده است.

منبع: ایرنا

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خرید و فروش
نظر بینندگان
علی
vote
۰
vote
۱۳۹۴/۰۶/۲۳
man ham ba vojode in ke ziad be kahesh geymatha omidvar nistm felan sabr kardm ta shayad in bare ravani ke be vojod omade kari kone ke geymatha kam beshe .
سهیل
vote
۳
vote
۱۳۹۴/۰۶/۲۳
خودرو صفر داخلی نمیخریم. این یک تصمیم احساسی نیست ، این کار رو باید زودتر انجام میدادیم
مهدی
vote
vote
۱۳۹۴/۰۶/۲۰
من که میخرم،الانم که دلار رفته بالا باز،الان بهترین وقت خریده
امین
vote
۳
vote
۱۳۹۴/۰۶/۱۹
اندکی صبرسحرنزدیک است من هم خودروصفرنمیخرم هرکی بخره ضررکرده
!
!
!