چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
پرشین خودرو
هیبریدی های جدید تویوتا در صف ورود به بازار ایران
۱۵:۰۷ | ۱۳۹۴/۰۶/۳۰
ایرانسل2
مدیرعامل شرکت ایرتویا خبر داد

هیبریدی های جدید تویوتا در صف ورود به بازار ایران

پرشین خودرو: مدیرعامل شرکت ایرتویا اعلام کرد: هدفگذاری این شرکت عرضه خودروهای هیبریدی مدل سال 2016 شرکت خودروسازی تویوتا به بازار ایران است.

به گزارش خبرنگار «پرشین خودرو»، عبدالرضا فهیمی با اعلام این خبر افزود: با توجه به مزیت های موجود در خودروهای هیبریدی، استراتژی سبد محصول این شرکت گسترش خودروهای هیبریدی است و به همین منظور آموزش و توسعه بخش خدمات نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه ایرتویا در تلاش برای فراهم ساختن زیرساخت های ورود خودروهای هیبریدی به بازار ایران است، افزود: در گام نخست این مجموعه با تاسیس شرکت آرین تاکسی پنج هزار دستگاه خودرو تویوتا کمری و پریوس هیبرید را وارد شبکه تاکسیرانی خواهد کرد.

وی گفت: این خودروها عمدتاً هیبریدی هستند و بر این اساس طی سال جاری 200 تا 500 دستگاه از این خودروها به ناوگان تاکسیرانی تهران اضافه می‌شود و این رقم طی چند سال آینده به 5 هزار دستگاه خواهد رسید.

به گفته وی، خودروهای وارداتی در اختیار رانندگان آموزش‌دیده قرار خواهد گرفت و نگاه موجود در اجرای این طرح بیشتر شامل درآمدزایی با نرم‌افزار می‌شود، نه فروش خودرو.

عضو انجمن واردکنندگان خودرو ادامه داد: واردات خودرو برای استفاده در ناوگان تاکسیرانی معاف از عوارض گمرکی است و خودروهای وارداتی عمدتاً شامل پریوس می‌شود.

عضو انجمن واردکنندگان خودرو در ادامه با اشاره به محدودیت واردات خودروهای بالای 2500 سی سی گفت: در شرایط فعلی تعریفی که از خودرو لوکس وجود دارد ابعاد اجتماعی واردات خودرو را تحت شعاع قرار می دهد و مبنا قرار دادن حجم موتور برای آن نوعی کج سلیقگی به شمار می رود.

فهیمی افزود: هرچند تعریف خودرو لوکس یک مبحث قراردادی است اما در در جمع بندی تمام موضوعات مربوط به این بخش، خودروهای سایز متوسط سدان با ارزش بالای 70 هزار دلار در زمره خودروهای لوکس محسوب می شوند.

مدیرعامل شرکت ایرتویا خاطر نشان کرد: در کلاس خودروهای شاسی بلند نیز خودروهای بالای 100 هزار دلار به عنوان خودرو لوکس محسوب می شود و با این تعاریف ابعاد کاربردی و ارزش خودرو مبنای لوکس بودن آن است و حجم موتور معیار صحیحی نیست.

وی گفت: به عنوان مثال خودرو جدید BMW i8 که به تازگی وارد بازار ایران شده در تمام دنیا به عنوان یک خودرو لوکس شناخته می شود، اما با توجه به حجم موتور 1500 سی سی در ایران به عنوان یک خودرو غیرلوکس قلمداد شده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از سیاست های واردات در این بخش نیاز به بازنگری دارد، افزود: وجود این تناقضات چالش های عمده ای را در بازار ایجاد خواهد کرد.

فهیمی در ادامه افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بر واکاوی ابعاد اجتماعی واردات خودروهای لوکس تأکید داشتند، اما این مسئله در دولت بیشتر به مصوبه‌ای برای محدودیت واردات خودروهای با حجم موتور بالای 2500 سی‌سی منتهی شد.

مدیرعامل ایرتویا با بیان اینکه ایرتویا حافظ منافع مصرف کنندگان خودروهای تویوتا در ایران است، افزود: تمام مشکلات قبلی در رابطه با اصالت خودروهای تویوتا را با واردکنندگان موازی و غیر رسمی حل و فصل کرده ای و با ضوابطی که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین شده به آنها نیز خدمات می دهیم.

وی در عین حال خاطر نشان کرد: اخذ عوارض سه درصدی از واردکنندگان غیر رسمی به هیچ وجه پاسخگوی هزینه های گارانتی نیست و با توجه به اینکه این موضوع نوعی رقابت نامتوازن را در بازار رقم می زند، لازم است تا در این سیاست ها تجدید نظر شود.

عضو انجمن واردکنندگان خودرو با اشاره به سرمایه گذاری های کلان شرکت ایرتویا برای توسعه خدمات پس از فروش، افزود: با توجه به اینکه تاکنون بالغ بر 120 هزار دستگاه از انواع خودروهای تویوتا وارد ایران شده است، شرکت ایرتویا با ایجاد 200 ایستگاه خدمات رسانی تلاش کرده است تا به نیاز های مشتریان پاسخ دهد و هرچند که هنوز ظرفیت های خالی در این مراکز وجود دارد، اما توسعه شبکه خدمات پس از فروش همچنان در دستور کار مجموعه است.

فهیمی با اشاره به اینکه شرکت ایرتویا تنها نماینده رسمی تویوتا در ایران به شمار می رود، افزود: در آینده نزدیک مدل های پریوس هیبرید در گرید های مختلف، تویوتا کمری هیبرید، خودرو سی تی 200 و لکسوس در کلاس E به سبد محصولات این شرکت افزوده خواهد شد.

اجاره خودرو
kerman2
برچسب ها:
تویوتاایرتویا
نظر بینندگان
!
!
!