دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۰:۵۶ | ۱۳۹۴/۰۶/۳۱
ضرورت برخورد قاطع پلیس با موتور سواران
۱۰:۵۶ | ۱۳۹۴/۰۶/۳۱
اجاره خودرو
رحماندوست در تشریح سوال خود از وزیر کشور مطرح کرد:

ضرورت برخورد قاطع پلیس با موتور سواران

پرشین خودرو: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه تردد موتورسیکلت‌سواران در معابر عمومی، چهره پایتخت را زشت کرده است، گفت: حدود 5 هزار نفر هر سال جان خود را به دلیل تصادف با موتورسیکلت از دست می‌دهند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازخبرگزاری خانه ملت، مجتبی رحماندوست در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 31 شهریور) مجلس شورای اسلامی در طرح سوال خود از وزیر کشور گفت: اگر از بنده بپرسند عملکرد پلیس راهور در جاده‌های کشور در کاهش تصادفات و رعایت قوانین در بزرگراه‌ها چگونه است؟ می‌گویم این اقدامات مناسب بوده و باید از این بابت از آنها تشکر کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: اما در داخل شهرها آیا رفتارهای غیرقانونی موتورسیکلت‌سواران در پیاده‌روها و مسیرهای یکطرفه دیده نشده است؟ در حال حاضر پیاده‌روها به تسخیر موتورسیکلت‌سواران متخلف درآمده است.

وی تاکید کرد: واقعاً آیا راهکار مناسبی از سوی مسئولان برای رفع این معضل وجود ندارد؟ و به اعتراف برخی مسئولان ناجا وضعیت تردد موتورسیکلت‌سواران در معابر به حد انفجار رسیده است و این موضوع باعث سلب امنیت از مردم شده و این رفتارهای غیرقانونی چهره پایتخت را زشت کرده است.

رحماندوست ادامه داد: نیروی انتظامی و پلیس راهور مسئول رسیدگی به ترافیک و این مشکلات است و بنده از زمان شروع مجلس نهم با تذکرهای پیاپی پیگیر این موضوع شدم و حتی به کمیسیون اصل 90 مجلس نیز شکایت کردم اما پاسخ مسئولان وزارت کشور و ناجا در این کمیسیون قانع‌کننده نبود و متاسفانه درصد بسیاری از موتورسیکلت‌سواران متخلف تابع هیچ قانونی نیستند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه در حال حاضر قانون درخصوص موتورسیکلت‌سواران به درستی اجرا نمی‌شود، تصریح کرد:‌براساس ماده 20 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی این قوانین در مورد موتورسیکلت‌سواران نیز جاری است و ماموران باید به این قوانین احترام بگذارند، بنابراین اینجانب از دادستان کل کشور درخواست دارم تا از نیروی انتظامی به دلیل کم‌کاری در این موضوع شکایت کند و نیروی انتظامی باید پاسخگو باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: در سال حدود 5 هزار نفر جان خود را به دلیل تصادف با موتورسیکلت‌سواران از دست می‌دهند و متاسفانه در حال حاضر این وضعیت به صورت حل نشده باقی مانده است و اگر آلودگی هوا و سموم شیمیایی بعضاً سلامتی مردم را نگران کرده، وضعیت ترافیکی شهر نیز سلامت روانی مردم را خدشه‌دار کرده است. بنابراین به گفته مقام معظم رهبری تنها حفظ ظاهر جمهوری اسلامی کافی نیست و باید تمامی مظاهر در آن تحقق یابد.

برچسب ها:
موتور سیکلت
نظر بینندگان
!
!
!