چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۵۶ | ۱۳۹۴/۰۷/۰۶
کمپین نخریدن خودرو تا کجا پیش می رود؟
۱۲:۵۶ | ۱۳۹۴/۰۷/۰۶
اجاره خودرو

کمپین نخریدن خودرو تا کجا پیش می رود؟

پرشین خودرو/ محمد گلچین زاده

اواخر اسفند سال 91 بود که یک تصمیم عجیب مبنی بر ممنوعیت تردد کامیون ها و تریلی ها در جاده های برون شهری موجب گرانی بیش از حد یک محصول کشاورزی محبوب بین خانوارهای ایرانی شد؛ گوجه فرنگی حوالی عید هر کیلو تا 7 هزار تومان هم فروخته می شد. شاید اولین قدم ها در نخریدن یک محصول مربوط به همین مورد باشد.

این روزها هم کمپین نخریدن خودرو بین افکار عمومی جامعه کمی حکم فرما شده است. اعتراض ها تقریبا بعد از توافق هسته ای نسبت به کیفیت پایین محصولات و قیمت بالای آنها آغاز شد. شروع کنندگان این کمپین تصور کردند حال که توافق هسته ای حاصل شده و تحریم ها در حال برداشته شدن است دلیلی برای گرانی محصولات ساخت داخل وجود ندارد. چه آنجا که خودروهای داخلی از سال 91 به یکباره افزایشی 3 برابری را در خود دیده بود.

هرچه بود کمپین به جای اینکه در بحبوبه گران شدن به راه بیفتد در زمان تثبیت حدودی قیمت خودروها به راه افتاد. اظهار نظر ها در این رابطه اما دیرتر از حد معمول آغاز شد. شاید پس از گذشت 2 ماه تازه تولیدکنندگان و مدیران این عرصه کمپین را جدی پنداشتند و شروع به اظهار نظر کردند. از خائن خواندن دنبال کنندگان این کمپین در شبکه های اجتماعی توسط وزیر کهنه کار صنعت تا عذر خواهی رسمی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا.

هنوز اما اتفاق در خوری در این خصوص نیفتاده است. برخی کارشناسان این حوزه صریحا اظهار می کنند کاهش قیمت امری غیر ممکن است چرا که میزان هزینه و فروش تقریبا سر شکن است و سود آنچنانی نصیب خودروسازان نمی کند.

از طرفی بهتر شدن کیفیت خودروهای داخلی موضوعی است که جز «صرف هزینه زیاد» امری محال تلقی می شود که یا نیازمند وام های سنگین است که ناگزیر قیمت ها را بالاتر می برد یا از طریق تزریق بودجه توسط دولت امکان پذیر است که با توجه به موجودی صندوق، در حال حاضر عقلانی به نظر نمی رسد.

هرچه است فروش خودروها فعلا کاهش یافته است که برخی عدم فروش خودروها را به فصل موجود ارجاع می دهند و آن را طبیعی قلمداد می کنند. اما آنچه اینک اندکی بیشتر حائز اهمیت شده است عکس العمل بازار به این کمپین گسترده است.

برای نخستین بار در تاریخ فروش خودرو در کشور، قیمت بازار فروش برخی اتومبیل های ساخت داخل از قیمت کارخانه ای آن کمتر شده است. نمایشگاه داران می گویند هزینه نگهداری خودرو در نمایشگاه بسیار بالاست و حاصرند خودرو را با قیمتی به مراتب پایین تر به فروش برسانند اما آن را در انبار و یا نمایشگاه نگه ندارند.

آنچه مسلم است آنکه باید کاری انجام دهد هنوز دست روی دست گذاشته و منتظر وقایع آینده است؛ اقدام ناکرده ای که شاید این گره کور را حتی با دندان هم نتوان به این زودی ها باز کرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
نادرمهرفام
vote
۲
vote
۱۳۹۴/۰۸/۰۲
چرا خودرو تیبا بقیمت 4میلیون تومان صادر میشودولی در داخل بمبلغ 26 ملیون تومان به مردم مستضعف فروخته میشود.
محمد
vote
۵
vote
۱۳۹۴/۰۸/۰۱
به نظرمرسدسیستم تولیدخودرودرایران درست نیست 760هزارپرسنل وتولید1میلیون خودرومشکل خودروسازی باشدمامی توانیم بااستفاده ازشرکتهای روزدنیانه پژو ورنوبه دنبال خودروسازشدن باشیم نه مونتاژکننده
فرهاد
vote
۹
vote
۱۳۹۴/۰۷/۱۳
به یه بچه خمیر مجسمه بازی بدی روزی چندتا طرح برات می سازه ، این سایپا و ایران خودرو جز خالی کردن جیب ملت و پر کردن جیب خودشون به هیچی فکر نمیکنن. پستن،خیلی پستن بخدا
رهگذر
vote
۱۰
vote
۱۳۹۴/۰۷/۱۱
اون زمان که تحریم بود خودرو سازان اعلام کردند خودرو های ساخته شده 70درصد از قطعات وارداتی تشکیل شده اند در نتیجه قیمت خودرو بالا میرود حال که تحریم ها مرتفع شده است اعلام کردند 70 درصد قطعات خودرو ها تولید داخل است و به دلیل گران بودن مواد اولیه قیمت قطعات و خودرو بالا میرود!!! و جالب است بدانید در ستونی از یک رورنامه داخلی که نام آن را فاش نمی کنم قیمت تمام شده خودرو های ایران خودرو و سایپا را برای صادرات به کشور عراق نشان میداد. برای مثال خودرو پرو پارس سال با قیمت تمام شده 15 میلیون تومان و خودرو پراید با قیمت 7 میلیون تومان به عراقی ها فروخته میشود و هموطنان ما باید با قیمت دو الی سه برابر این محصولات را خریداری کنند!!!!! بنده شخصا از کمپین تحریم خودرو سازان داخلی حمایت می کنم و شدیداً معتقد ام کسانی که دستشان به خون هموطنان خود آلوده میشود باید تاوان پس دهند! (منظورم آتش سوزی خودرو پژو 405 است که در پی آن چند تن از هموطنانمان زنده زنده در آتش سوختند). هر چند در چند سال اخیر چند شرکت خصوصی اقدام به واردات خودرو کردند اما تا زمانی که این دو شرکت خون خوار نفس میکشند جان مردم در خطر
مرسده
vote
۱۱
vote
۱۳۹۴/۰۷/۰۹
. برخی کارشناسان این حوزه صریحا اظهار می کنند کاهش قیمت امری غیر ممکن است چرا که میزان هزینه و فروش تقریبا سر شکن است و سود آنچنانی نصیب خودروسازان نمی کند. این قسمتی از متنتون هست چرا این سرشكنی هزینه ها در رابطه با فروش همین خودروها در كشورهای همسایه صدق نمیكنه؟
محمد
vote
۵
vote
۱۳۹۴/۰۷/۰۹
نخریدن تنها راهه کیفیت با قیمت هر دو باید تغییر کنه .چه چیز ایران از دیگر کشورها مگه کمه همه چیز ایران بابد با اونها رقابت کنه خوب ومناسب باشه من بنز سوار نمیشم فقط ایرانی میخرم
علی
vote
۱۰
vote
۱۳۹۴/۰۷/۰۹
هرچی نوشتم نخرین ارسال نشد پس مینویسم بخرید
محبوبه
vote
۲۳
vote
۱۳۹۴/۰۷/۰۸
با سلام - با تشکر از تمامی مردم عزیز ایران که این تحریم را ادامه می دهند
سید
vote
۱۵
vote
۱۳۹۴/۰۷/۰۸
چرا تو عراق پراید 7میلیون توایران 20بیست میلیون نمی خریم تا تا تا
حسین
vote
۲۱
vote
۱۳۹۴/۰۷/۰۸
اگه مردم فهیم ایران تا دو سه ماه دیگه حداکثر اخر بهمن ماه ماشین صفر از نمایندگیها نخرند این دوتا شرکت مجبور میشن یا قیمتها رو بیارن پایین یا کیفیت رو ببرن بالا و از سود چند برابری که کشیدن رو خودرو صرف نظر کنند و می فهمند که نباید به مردم ایران توهین کنند اخه خائن خودشون هستند که خون مردم رو کردن تو شیشه نه مردم که دارن حق خودشون رو میگیرن و ماشین گرون و بی کیفیت نمیخرند. درود به هر ایرانی که فعلا از این دو شرکت ایرانی ماشین بی کیفیت و گرون نمیخره.
سعید
vote
۱۷
vote
۱۳۹۴/۰۷/۰۷
مساله ای که بسیاری از مردم از آن بی خبر هستن اینه که قیمت تمام شده تولید یک خودرو داخلی بسیار پایین تر از قیمت فروش آن است.این وسط نهادهای مختلف عریض و طویلی هستند که نه تنها مالیات پرداخت نمی کنند و حسابرسی هم نمی شوند، درصد زیادی از پول فروش خودرو ها رو به خود اختصاص می دهند که در مجموع حدود 70 درصد قیمت هر خودرو فروخته شده می باشد.
مهدی
vote
۱۰
vote
۱۳۹۴/۰۷/۰۷
لامصب ایرانخودرو همه ی ماشیناش یه مدل گیربکس داره BE3 یه ۲۰۶ فرق داشت که اونم عوض کردن شد همین خوب آقای مدیر ایرانخودرو جای سرمایه گذاری تو بانک پارسیان و بیمه و خرید و فروش ملک و املاک برو چهارتا موتور و گیربکس طراحی کن به خدا شرم و خجالت داره شما اسمتون خودرو ساز باشه
محمد
vote
۱۳
vote
۱۳۹۴/۰۷/۰۷
تنها راه حل این معضل اینه که عوارضی که نهادها و سازمانهای گوناگون از صنعت خودرو میگیرن حذف بشه تا خودرو داخلی بی کیفیت یا باکیفیت با قیمت تقریبا واقعی عرضه بشه. وگرنه دلیل این همه اصرار و حمایت از این صنعت خاص چی میتونه باشه؟
رضا
vote
۱۴
vote
۱۳۹۴/۰۷/۰۷
کاری که باید بشه خود مردم فهیم خواهند کرد . و مسئولین صنعتی و دولت که ظاهرا طرف مصرف کننده را گرفته اند با بهانه هایی چون تولید ملی و بیکاری و ... نخواهند توانست جلوی اونو بگیرند. همه کارگران زحمتکش صنعت خودریمان که در بیرون فعالیت دارند و اکثرا صاحب مغازه وتشکیلات فنی هستند با فراقی باز و کیفیتی بالا خدمات فنی ارائه خواهند کرد و انشاا... نان بعضی مفت خورها تخته خواهد شد. ملت ما هم که لیاقتشون خیلی بیشتره به خواسته خودشان که دسترسی به امکانات روز دنیاست خواهند رسید.
aaaaaa
vote
۲۴
vote
۱۳۹۴/۰۷/۰۷
اگرمردم همینجورادامه بدن خودروسازها میفهمن كه مردم دیگه مثل قدیم نیستند كه محصول بی كیفیت وگران بخرند
حبیب
vote
۲۵
vote
۱۳۹۴/۰۷/۰۷
تا زمانی که قیمت بالا و کیفیت پایین باشد نمیخریم
علی
vote
۲۰
vote
۱۳۹۴/۰۷/۰۷
ایشالله مسئولان هم سر عقل بیان! نه اینکه دوباره به ... سازها کمک مالی بکنن!!
رستگار
vote
۲۰
vote
۱۳۹۴/۰۷/۰۷
متاسفانه ما در حد تولید خودرو نیستیم بهتره بریم سمت مونتاژ کاری پرشیا میخری باید درشو با لگد ببندی ولی ال۹۰ یخچالی بسته میشه نشون میده مشکل از کارگر و خط تولید نی مشکل از دانش فنی و عدم تقبل مسئولیت هاست جای سمند ولکس واگن مونتاژ بشه چه فرقی میکنه ؟ هزینه سربار که همونه حقوق که همونه دست از لجاجت بردارید اگر این مردم استباه میکنن چرا دنیا قبولتون نداره ؟ چرا سمند صادراتی تازه با کیفیتی به مراتب بالا تر از اوکراین برگشت میخوره ؟ مدیری که خودش و خونوادش سوار خودروی داخلی نشه هیچ وقت به فکر ارتقای کیفیت نمیفته مدیریت دولتی کار اشتباهی هست رقابتی وجود نداره همراه اول یادتونه سیم کارت میداد یک میلیون و پانصد؟ بعد ایرانسل چی شده ؟ ۱۶۸ هزار چون یه رقابت هرچند به روش جنگ زرگری به وجود اومد
فاطمه
vote
۵۰
vote
۱۳۹۴/۰۷/۰۷
خیلی جالبه فروش خودروی ارزان به ملت زجر کشیده کمر شکنه و امکان نداره. فروش همون خودرو به عراقی هایی که جوونای رشید ما رو به خاک و خون کشیدن ممکنه. عجیباً غریبا!!!!!
لیلا
vote
۲۴
vote
۱۳۹۴/۰۷/۰۷
منظور از اینکه انکه باید کاری انجام بده کیه؟ دولت؟ مردم؟ دولت دیگه احتمالا
!
!
!