شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۱۹ | ۱۳۹۴/۰۷/۰۷
تعرفه 1000درصدی شبیه به شوخی است
۰۹:۱۹ | ۱۳۹۴/۰۷/۰۷
اجاره خودرو
عضو هیات علمی دانشگاه:

تعرفه 1000درصدی شبیه به شوخی است

پرشین خودرو: عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: نمایندگان مجلس به جای ارائه طرح برای افزایش تعرفه واردات خودرو طرحی برای اصلاح صنعت خودروی داخلی ارائه کنند.

به گزارش «پرشین خودرو»، امرالله امینی درباره طرح دو فوریتی برخی نمایندگان مجلس برای افزایش 1000 درصدی تعرفه واردات خودرو، اظهار کرد: افزایش 1000 درصدی تعرفه واردات خودرو بیشتر به شوخی شبیه است و در هیچ کجای دنیا چنین تعرفه‌ای برای واردات خودرو اخذ نمی‌شود.

وی با بیان اینکه افزایش تعرفه واردات خودرو به هیچ وجه راهکار مناسبی برای حمایت از صنعت خودروی داخلی نیست، خاطرنشان کرد: افزایش تعرفه واردات خودرو تنها موجب سستی و تنبلی بیشتر خودروسازان و ادامه روند معیوب گذشته در صنعت خودرو خواهد شد.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: به نظر من به جای افزایش تعرفه واردات خودرو باید شرکتهای خودروسازی را به مجلس فراخوانده و از آنها بخواهند طرحی برای افزایش کیفیت خودروهای تولیدی ارائه کنند.

وی افزود: از آن سو باید شرایط برای واردات خودروهای کم مصرف و ارزان قیمت خارجی تسهیل شود تا با ایجاد رقابت خودروسازان مجبور به ارتقای کیفیت محصولات تولیدی خود شوند.

امینی با بیان اینکه شرکتهای خودروساز داخلی به دلیل انحصاری بودن بازار از انگیزه لازم برای اصلاح فرایندها برخوردار نیستند، تصریح کرد: بنابراین مجلس و دولت باید با تشدید نظارتها، خودروسازان را به سمت اصلاح عملکرد و بهبود کیفیت خودروهای تولیدی در کنار ارتقای بهر‌ه‌وری سوق دهند.

به گزارش ایسنا، نادر قاضی‌پور - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، از تهیه طرحی دو فوریتی برای افزایش تعرفه واردات خودرو تا 1000 درصد خبر داده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مجلس
نظر بینندگان
!
!
!