جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۰۶ | ۱۳۹۴/۰۷/۰۷
جیب صنعت کشور خالی  است
۱۳:۰۶ | ۱۳۹۴/۰۷/۰۷
اجاره خودرو
یک کارشناس صنعت خودرو:

جیب صنعت کشور خالی است

پرشین خودرو: یک کارشناس صنعت خودرو کشور با اعلام اینکه در شرایط کنونی در بیشتر بخش های صنعتی کشور رکود حاکم است، گفت: در حال حاضر پولی در جیب کشور نیست چرا که اساسا پولی وجود ندارد.

محمد رضا دانش فهیم در گفت وگو با خبرنگار «پرشین خودرو»، با بیان این مطلب اظهار داشت: قریب به اتفاق صنایع کشور بی حرکت هستند و این وضعیت در صنعت فولاد، لوازم خانگی ، سیمان، دکوراسیون داخلی، ذوب آهن و بسیاری دیگر از صنایع حاکم است چرا که دولت به پیمانکاران بدهکار است و هر مبلغی که به دست می آورد باید بدهی خود را به پیمانکاران بپردازد که طی سالهای پیشین پروژه های عمرانی بی مورد را ساخته بودند.

وی در ادامه تاکید کرد: اکنون در بخش پروژه های عمرانی ملی هم در رکود هستیم و دولت قادر به پرداخت سهم خود به پیمانکاران نیست و اگر مبلغی هم پرداخت شود به صورت قطره چکانی است پس طبیعی است که اکنون وضعیت بازار در بیشتر بخش ها «خوابیده» باشد که به طور طبیعی صنعت خودرو هم از این قائده مستثنی نمی شود.

دانش فهیم افزود: از دیگر مشکلاتی که گریبانگر صنعت خودرو کشور است بحث واردات خودروهای چینی ارزان قیمت به بازار اتومبیل کشور است در حالی که قیمت خودروها در کشور مبدا بسیار ارزان تر از مبلغی است که به دست مشتری در ایران می رسد.

وی در همین رابطه تایید کرد: از لحاظ کیفیت، برخی خودروهای چینی به مراتب وضعیتی اسف بار تر از خودروهای داخلی دارند اما به خاطر شرایط تسهیلی که وارد کنندگان و نمایندگی های فروش برای خرید این خودروها برای مشتری فراهم می کنند اگر خریدی صورت بگیرد خودروهای چینی به فروش می رسند.

دانش فهیم در پایان به دیگر عوامل شرایط رکود بازار در صنعت خودرو اشاره و خاطرنشان کرد: واقعیت این است که به غیر از دولت، قدرت خرید مردم هم نسبت به قبل پایین تر آمده و این را می شود از وضعیت بازار حدس زد. این مساله به همراه کمپین نخریدن خودرو که بحث جداگانه و مفصلی دارد از عوامل رکود خودرو در بازار داخلی است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
صنعت خودرو
نظر بینندگان
!
!
!