چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۵۸ | ۱۳۹۴/۰۷/۱۱
تعدیل نیرو در قطعه سازان
۱۰:۵۸ | ۱۳۹۴/۰۷/۱۱
اجاره خودرو
عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان

تعدیل نیرو در قطعه سازان

پرشین خودرو: عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان خودرو گفت: با توجه به افزایش طلب قطعه سازان از خودروسازان داخلی، هم اکنون برخی از قطعه سازان تا 50 درصد نیروی کاری خود را تعدیل کرده اند.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمدرضا نجفی منش عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان خودرو گفت: بیش از یک هزار و 200 شرکت قطعه ساز در کشور فعال و همه آنها تقریبا از خودروسازان داخلی طلبکار هستند.

وی با بیان آنکه اگر خودروسازان طلب قطعه سازان را پرداخت نکنند، بسیاری از این شرکت ها فعالیت خود را تعطیل می کنند، اظهار داشت: کاهش تولید بر عملکرد قطعه سازان بسیار تاثیرگذار بوده و اگر این روند ادامه یابد علاوه بر تعدیل نیروی انسانی آموزش دیده توسط قطعه سازان، بسیاری از آنها باید فعالیت خود را متوقف کنند.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان خودرو تاکید کرد: در صورتی که منابع مالی مناسبی برای خودروسازان تزریق شود آنها نیز می توانند بسیاری از طلب قطعه سازان را پرداخت کنند.

نجفی منش افزود: بدهی خودروسازان داخلی به قطعه سازان بسیار طولانی مدت شده و این مساله مشکلات اساسی برای آنها به وجود آورده در حالی که قطعات یدکی تولیدی قطعه سازان ایرانی از کیفیت بالایی برخوردار است و هم اکنون بسیاری از قطعات آنها به خارج از کشور صادر می شود.

وی خواستار حمایت دولت از قطعه سازان شد و گفت: بدنبال مشکلی که چند سال پیش در ترکیه بوجود آمد، دولت ترکیه به جای بیمه بیکاری پرداخت 50 درصد دستمزد نیروی انسانی شاغل در شرکت های قطعه سازی این کشور را متقبل و 50 درصد دیگر توسط شرکت های قطعه سازی به کارگران پرداخت شد تا آنکه قطعه سازان وضعیت مناسبی پیدا کردند.

وی اظهار داشت: تولید قطعه براساس نیاز خودروسازان انجام می شود و هرگونه کنترل کیفیت قطعه باید توسط سیستم کیفیت و بازرسی خودروسازان عملی تا قطعه کیفی وارد سیستم تولید خودرو شود.

منبع: ایرنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!