جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۱۱ | ۱۳۹۴/۰۷/۱۲
وضعیت بحرانی تولید قطعات خودرو
۱۵:۱۱ | ۱۳۹۴/۰۷/۱۲
اجاره خودرو
نماینده مردم رباط کریم مجلس اعلام کرد

وضعیت بحرانی تولید قطعات خودرو

پرشین خودرو: نماینده مردم شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز وضعیت تولید و عرضه قطعات خودرو در یک مرحله بحرانی قرمز قرار گرفته است.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از فارس، ابراهیم نکو ظهر امروز در بازدید از یک شرکت مهندسی که بخش اعظمی از قطعات خودرو را تولید و به کمپانی خودروسازان عرضه می‌کند، اظهار کرد: امروز برخی از دست‌های پنهان و آشکار در کشور با عناوین مختلف صنعت و تولید را به مرحله بحرانی کشیدند و ظاهراً مایل نیستند تا کشور در حوزه رشد اقتصادی به شکوفایی برسد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت بحرانی این مجموعه افزود: کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تصویب طرحی برای حمایت از تولید ملی و خروج از رکود، راهکارهایی برای افزایش سرمایه بانک‌ها، اعطای تسهیلات به تولیدکنندگان و رونق تولید و تشکیل کمیته‌ای برای تصمیم‌گیری در راستای رفع موانع تولید گام عملی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و همراهی باسیاست‌های دولت در راستای خروج از رکود برداشته است اما مشکلات همچنان دامن‌گیر اقشار تولید و صنعت شده است.

وی همچنین تأکید کرد: با عنایت به تأکیدات مقام معظم رهبری در طول سال‌های متوالی در پیام‌های ارزشمند خود در ایام سال نو و سخنرانی‌های گهربار معظم له در مناسبت‌های مختلف که همگی حاکی از پیش‌بینی دقیق ایشان از افزایش شدت دشمنی استکبار در بعد اقتصادی دارد و متأسفانه توسط برخی متولیان امر آن گونه که شایسته بود به این اندازه توجه نگردید و عدم تمهید و تدابیر لازم در زمان مقتضی که نتیجه آن محدودیت‌های فعلی بخش‌های اقتصادی بخصوص تولیدی شده است.

نکو خاطرنشان کرد: از آنجایی که حفظ شرکت‌های تولیدی فعال موجود در اولویت مراکز اقتصادی است، بانک‌های دولتی و خصوصی دارای مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف به تأمین سرمایه در گردش بنگاه‌های تولیدی دارای مصوبه کمیته تبصره 2 از محل منابع داخلی خود و یا منابع در اختیار به موجب این قانون و تا سقفی که توسط کمیته تعیین‌شده هستند.

به گفته وی امروز بسیاری از شرکت‌های تولیدی به‌ویژه در زمینه قطعات خودرو با بحران سختی مواجه هستند که باید در این خصوص به دنبال راهکار اساسی و کارشناسی باشیم.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
قطعه سازان
نظر بینندگان
!
!
!