شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۱۸ | ۱۳۹۴/۰۷/۱۲
 حذف یارانه ثروتمندان متوقف شد؟
۱۵:۱۸ | ۱۳۹۴/۰۷/۱۲
اجاره خودرو

حذف یارانه ثروتمندان متوقف شد؟

پرشین خودرو: درحالی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشتر از حذف یارانه دو میلیون نفر تا پایان مرداد خبر داده بود که امروز با گذشت حدود یک ماه ونیم، شمار حذف شدگان به 2 میلیون و 100 هزار نفر رسید که از کند شدن روند حذف یارانه ثروتمندان در حد توقف حکایت دارد.

به گزارش «پرشین خودرو»، دولت بر اساس قانون بودجه سال 93 کل کشور موظف شده بود، یارانه ثروتمندان را حذف کند که این مصوبه از اسفند سال گذشته عملیاتی شد و با تکرار این بند قانونی در بودجه 94، روند حذف یارانه ثروتمندان در سال 94 تشدید شد.

طبق قانون بودجه امسال دولت موظف است تا پایان سال یارانه 6 میلیون ثروتمند را حذف کند که در ماه های ابتدایی سال این فرایند با سرعت خوبی طی شد به گونه ای که طبق اظهارات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شمار حذف شدگان تا پایان مردادماه سال جاری به 2 میلیون نفر رسید.

این در حالی است که امروز 12 مهرماه وزیر تعاون خبر داد، شمار حذف شدگان یارانه نقدی به 2 میلیون و 100 هزار نفر رسید که نشان می دهد، طی 42 روز گذشته تنها یارانه 100 هزار ثروتمند حذف شده است.

اگر روند حذف یارانه نقدی به همین ترتیب طی شود ، احتمال افزایش شمار حذف شدگان به 6 میلیون نفر تا پایان سال بعید است.

پیش از این علی لاریجانی رئیس مجلس در نامه ای به حسن روحانی سپردن فرایند شناسایی ثروتمندان برای حذف یارانه به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را غیرقانونی اعلام کرده بود.

منبع: تسنیم

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!