سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۱۱ | ۱۳۹۰/۰۵/۱۰
باند فروش خودروهای دزدی متلاشی شد
۱۶:۱۱ | ۱۳۹۰/۰۵/۱۰
اجاره خودرو

باند فروش خودروهای دزدی متلاشی شد

پرشین خودرو: باند بزرگ سرقت و فروش خودروهای سرقتی با شگرد سند نمره با دستگیری اعضای این باند متلاشی شد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از فارس،‌ عصر روز چهار تیر امسال و در اجرای برنامه‌های روزانه اداره دوم پلیس آگاهی و اعزام تیم كارآگاهان به سطح شهر، كارآگاهان به یك دستگاه خودرو در حال تردد در مركز شهر مظنون شده و پس از توقف و بازدید فنی از اركان خودرو مشخص شد این خودرو سرقتی است در حالی كه راننده جوان این خودرو هیچ اطلاعی از سرقتی بودن آن نداشت و اظهار داشت خودرو را اواخر سال قبل در یكی از نمایشگاه‌های خودرو در تهران خریده است.

با تحقیقات تكمیلی از خریدار خودرو و مدیر نمایشگاه، معلوم شد فروشنده با مدارك هویتی و آدرس جعلی اقدام به فروش خودرو در نمایشگاه كرده است و این خودرو در سال گذشته در تهران به سرقت رفته و سارق پس از سرقت، به شیوه سند نمره و با استفاده از مدارك خودرو تصادفی دیگری، خودرو سرقتی را به فروش رسانده است.

در ادامه تحقیقات و با انجام چهره‌نگاری از سارق خودرو و سایر اطلاعاتی كه از این فرد از خریدار و مالك نمایشگاه به دست آمد، كارآگاهان مبارزه با سرقت خودرو پلیس آگاهی پی به هویت فروشنده به نام محمد برده و در ادامه مشخص شد پسر وی به نام داوود 31 ساله یكی از سارقان سابقه‌داری است كه در سال‌های گذشته چند بار توسط پلیس آگاهی به اتهام سرقت خودرو دستگیر شده است.

در ادامه رسیدگی به این پرونده مشخص شد متهم در روز 18 فروردین امسال توسط پلیس آگاهی كرج دستگیر شده و هم اكنون در زندان به سر می‌برد و در نهایت در تاریخ 14 تیر متهم با انجام نیابت قضایی از زندان تحویل و جهت انجام تحقیقات تخصصی به اداره دوم منتقل شد.

متهم با توجه به این كه پدرش به عنوان فروشنده خودرو سرقتی دستگیر شده بود، اعتراف كرد با همدستی 2 نفر به اسامی حسن 28 ساله و امیر ارسلان 38 ساله اقدام به سرقت خودرو، سند سازی و فروش آنها به خریداران ‌بی‌اطلاع می‌كردیم.

بررسی نشان داد:‌ حسن متهم سابقه‌داری است كه تاكنون و در سال‌های اخیر بیش از 10 بار توسط پلیس آگاهی دستگیر شده و هر بار پس از آزادی از زندان مجدداً و بلافاصله به انجام اعمال مجرمانه قبلی خود بازگشته و بیشتر سال‌های عمر خود را از نوجوانی به بعد در زندان سپری كرده است كه در آخرین دستگیری خود نیز هم اكنون در حال تحمل كیفر در زندان كرج است.

پس از انتقال حسن از زندان كرج به اداره دوم، امیر ارسلان متهم دیگر این پرونده در تاریخ 29 تیر در مارلیك كرج شناسایی و دستگیر و به اداره دوم پلیس آگاهی منتقل شد.

با تكمیل اطلاعات توسط كارآگاهان تاكنون از این گروه بیش از 10 دستگاه انواع خودرو سواری مسروقه كه موفق شده‌اند این خودروها را با شگردهای مجرمانه به فروش برسانند، كشف شده است كه تحقیقات تكمیلی برای شناسایی سایر خودروهای سرقتی كماكان ادامه دارد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!