یكشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۵۱ | ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
جزئیات خروج 140 هزار تاکسی فرسوده
۱۳:۵۱ | ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
اجاره خودرو
مدیر پروژه طرح جایگزینی طرح ١٤٠ هزار تاکسی فرسوده اعلام کرد

جزئیات خروج 140 هزار تاکسی فرسوده

پرشین خودرو: قرارداد پرداخت یارانه صرفه جویی سوخت به منظور اجرای طرح جایگزینی ١٤٠ هزار تاکسی فرسوده با تاکسی پایه گازسوز از سوی شرکت بهینه سازی مصرف سوخت بزودی نهایی می شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، سیدعلی هاشمیان، مدیر پروژه طرح جایگزینی طرح ١٤٠ هزار تاکسی فرسوده در شرکت بهینه سازی مصرف سوخت با اشاره به این که این طرح با هدف مصرف سوخت گاز به جای بنزین در تاکسیها و افزایش بازدهی آنها، پارسال در شورای اقتصاد تصویب شد، به خبرنگار شانا گفت: اتحادیه‌ تاکسیرانی، اتحادیه تعاونیهای تاکسیرانی و شهرداریهای سراسر کشور طرف قرارداد با شرکت بهینه سازی مصرف سوخت برای اجرای این طرح خواهند بود.

وی افزود: یارانه صرفه جویی سوخت پس از تأیید شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت از سوی شرکت ملی نفت ایران به طرفهای قرارداد پرداخت و از آن محل به حساب هر سرمایه گذار عامل صرفه جویی براساس میزان عملکرد آن در دوره‌های زمانی مشخص پرداخت خواهد شد.

مدیر پروژه طرح جایگزینی طرح ١٤٠ هزار تاکسی فرسوده با اشاره به نهایی شدن طرح اندازه‌گیری و صحه گذاری (M&V) در قرارداد مذکور یادآور شد: ارزش سوخت صرفه جویی شده حاصل از این جایگزینی براساس این طرح، اندازه‌گیری و پس از تایید شرکت بهینه سازی مصرف سوخت کشور در بازه‌های زمانی سه ماهه به طرفهای قرارداد پرداخت خواهد شد.

به گفته وی، براساس مصوبه شورای اقتصاد، شرکت ملی نفت ایران می‌تواند به ازای جایگزینی هر تاکسی فرسوده با تاکسی پایه گازسوز (با مشخصات معین) و براساس میزان پیمایش آنها در مدت پنج سال تا سقف ٣٧٨٠ دلار و برای تاکسیهای پایه‌گازسوز ون در مدت هفت سال ٧٨١٠ دلار یا معادل ریالی آن را به سرمایه‌گذاران در این طرح پرداخت کند.

هاشمیان با اشاره به این که این طرح برای جایگزینی تاکسیهای فرسوده با تاکسی پایه گازسوز با حداقل ٣٥٠ کیلومتر پیمایش با هربار سوختگیری است، تصریح کرد: به ازای ورود هر دستگاه تاکسی و یا ون جدید پایه‌گازسوز به ناوگان باید یک دستگاه تاکسی فرسوده اسقاط شود.

منبع: شانا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!